Akcje w Szkole

Włączamy się do akcji!

Minister Edukacji Narodowej oraz Rada Dzieci i Młodzieży zapraszają szkoły, przedszkola, placówki oświatowe, a także szkoły polonijne do włączenia się w akcję „Szkoła do hymnu” i odśpiewania 4-zwrotkowego hymnu narodowego w piątek, 8 listopada o symbolicznej godz. 11:11. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy „Rekord dla Niepodległej”, w której uczestniczyli uczniowie oraz nauczyciele z blisko 24 tys. placówek w kraju i za granicą.

___________________________________________

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnej jak i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań – napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji: „Szkoła Pamięta„.

Nasza szkoła włączyła się do tej akcji. W dniu 25 października klasa 5a i 8a wraz z wychowawcami odwiedziły ma pobliskim cmentarzu opuszczone groby, które posprzątaliśmy oraz udekorowaliśmy kwiatami, zapaliliśmy także znicze. Podczas pobytu na cmentarzu wspominaliśmy pracowników naszej szkoły, tych, którzy już odeszli, wymieniając ich zasługi.