Aktualności – październik 2020

30 PAŹDZIERNIKA 2020_____________________

Pan Kleks oczami uczniów klasy 4a 

Za nami kolejna lekcja języka polskiego na której omawialiśmy lekturę ,,Akademia Pana Kleksa”. Dzisiaj uczniowie tworzyli portrety Pana Kleksa do czytanej wcześniej charakterystyki głównego bohatera. Było kreatywnie, wesoło, twórczo i kolorowo

29 PAŹDZIERNIKA 2020_____________________

Makieta Naszej Szkoły w narodowych barwach – to dzieło Kacperka, który pod opieką Pani Anny Tkacz wykonał pracę na międzyszkolny konkurs plastyczny. Spójrzcie na te detale… stojak na rowery wykonany ze słomek, pojemnik na korki, wspaniale odwzorowane schody. Gratulujemy pomysłu i trzymamy kciuki

27 PAŹDZIERNIKA 2020_____________________

Niezbędnik szkolnego kucharza ? ??

Blaszki do pizzy, tarty, muffinek, ciast, fartuszki, waga kuchenna, silikonowe pędzelki, formy do muffinek, papier do pieczenia, wałek – taka niespodzianka pojawiła się dziś w naszej szkolnej kuchni. Nowy asortyment jest do dyspozycji wszystkich Uczniów, którzy usprawniają w szkole swoje kulinarne umiejętności.

24 PAŹDZIERNIKA 2020_____________________

Nasi najmłodsi Uczniowie uczęszczający do szkolnej świetlicy realizują projekt MegaMisja Fundacja Orange. Jesteśmy jedną ze 150 szkół, które spośród 3000 placówek zostały wybrane do udziału w projekcie . Koordynatorem projektu jest Pani Beata Jóźwiak , którą w realizacji wspiera Pani Anna Tkacz. Nasze „Świetliczaki” wraz z Psotnikiem Gagatkiem wyruszyły w edukacyjną przygodę. Udział w tym projekcie to dla Naszych Uczniów twórcza zabawa, ale i wspaniała współpraca w grupie. W czasie MegaMisji, realizując kolejne obszary tematyczne, dzieci zdobywają nagrody dla swojej szkoły…ciekawe czy Nam też się uda?

23 PAŹDZIERNIKA 2020_____________________

Zajęcia kształtujące kompetencje emocjonalno-społeczne

Podczas tych specjalistycznych zajęć Nasi uczniowie uczą się rozpoznawania i kierowania swoimi emocjami, właściwego odreagowania emocji, umiejętności dostrzegania i rozumienia stanów emocjonalnych innych osób, konstruktywnego rozwiązywania konfliktów. Doskonalą umiejętności inicjowania i podtrzymywania kontaktów interpersonalnych z rówieśnikami, ale także okazywania empatii. Zajęcia mają na celu również budowanie u uczniów poczucia własnej wartości, umiejętności dobrego komunikowania, asertywności.
Z uwagi na zbliżający się okres Wszystkich Świętych poruszane są także tematy trudne np. jakie uczucia towarzyszą w sytuacji utraty kogoś bliskiego, co możemy zrobić by poczuć się lepiej?
Poprzez udział w zajęciach uczniowie będą mogli na miarę swoich możliwości psychofizycznych lepiej funkcjonować w młodości i w życiu dorosłym, wykorzystując nabyte umiejętności.

Zajęcia w Zespołach Edukacyjno-Terapeutycznych prowadzi pedagog Pani Marlena Grajek, natomiast we wszystkich klasach dla dzieci i młodzieży z lekką niepełnosprawnością intelektualną zajęcia realizuje Pani psycholog Marta Szymańska.

19 PAŹDZIERNIKA 2020_____________________

16 PAŹDZIERNIKA 2020_____________________

Jesiennie w klasach….

________________________________________________

Regionalny Dzień Umiejętności Piłkarskich

Za nami sportowe popołudnie. Dotychczas spotykaliśmy się z zawodnikami innych klubów należących Olimpiady Specjalne Wielkopolskie-Konin, by wspólnie rywalizować. Tym razem było inaczej? Rozegraliśmy to w swoim klubowym towarzystwie. Cieszymy się za możliwość rywalizacji, za upragnione i wywalczone medale.

Naprawdę brakowało nam tej sportowej atmosfery!!!
Zawodnicy z Klubu Olimpiad Specjalnych działającego przy naszej szkole zmierzyli się z indywidualnymi sprawnościami ruchowymi z piłką nożną. Zawody składały się z 3 prób: dryblingu, strzałów oraz biegu z kopnięciem piłki. Podzieleni na dwie grupy sprawnościowe ( chłopcy i dziewczęta) uczniowie nie tylko rywalizowali ze sobą ale przede wszystkim dopingowali się wzajemnie. Byyyłooo głośnoooo i wesołooo
Małgosia, Paulina, Wiktoria, Małgosia, Krystian, Bartek i Szymon pokazaliście dzisiaj hart ducha, stworzyliście wspaniałą rywalizację i udowodniliście, że bariery nie istnieją.

15 PAŹDZIERNIKA 2020_____________________

Dzisiaj na kółku chemicznym uczniowie tworzyli z masy solnej wulkan. Pod wpływem tajemniczej mocy sody i octu stał się czynnym wulkanem. Uczniowie zaobserwowali wypływającą „lawę” i bąbelki. Szukali odpowiedzi na pytanie- skąd się to wszystko wzięło

14 PAŹDZIERNIKA 2020_____________________

Dziś odbyła się uroczysta akademia podczas której do grona Uczniów przyjęliśmy czworo pierwszoklasistów. Był piękny program artystyczny, który dostarczył wszystkim wzruszeń i uśmiechów. Podczas akademii Pani dyrektor złożyła życzenia wszystkim pracownikom szkoły, wyróżniła także nauczycieli przyznając Nagrody Dyrektora . Poinformowała także, że Prezydent Krystian Kinastowski w uznaniu dotychczasowych zasług i osiągnięć dydaktyczno – wychowawczych przyznał Nagrody Prezydenta Miasta Kalisza dwóm Naszym nauczycielkom. Wyróżnienia otrzymały : Pani Beata Szalonka – logopeda oraz Pani Marta Szymanowska – nauczyciel wychowania fizycznego i terapeuta Integracji Sensorycznej. Gratulujemy

________________________________________________

Bolek i Lolek  to terapeutyczne kózki, które przyjechały dziś do Nas wraz ze znanymi nam już alpakami  – Kamisiem i Kropkiem. Cała zwierzęca brygada wprowadziła ogrom radości i uśmiechu. Uczniowie karmili zwierzęta, czesali i przytulali. Dziękujemy Pani Justynie i Panu Andrzejowi  za zajęcia i wspaniałą atmosferę jaką tworzą wraz ze zwierzętami. Dzięki Wam Nasi Uczniowie pokonują bariery lęku i nieśmiałości, ale czerpią również radość z obcowania z tymi wyjątkowymi zwierzakami.

13 PAŹDZIERNIKA 2020_____________________

 Ze względu na obostrzenia musimy ograniczyć liczbę osób do minimum dlatego wstęp na wystawę będzie możliwy tylko za okazaniem zaproszenia. Dla wszystkich zainteresowanych od 27 października wystawa będzie dostępna także online.

12 PAŹDZIERNIKA 2020_____________________

Każdego roku, w niedzielę poprzedzającą wybór Karola Wojtyły na Papieża w całej Polsce obchodzony jest Dzień Papieski, podczas którego przypominana jest postać i nauczanie św. Jana Pawła II. My też to czynimy przedstawiając o Nim wspomnienie…. przygotowały je Katarzyna Machowicz-Kulińska oraz Elżbieta Wydmańska.

8 PAŹDZIERNIKA 2020_____________________

Jesienna aura inspiruje Nas do tworzenia jesiennych dekoracji. Zarówno uczniowie uczęszczający do szkoły jak również realizujący zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze w domu czują już jesień : zbierają kasztany, jarzębinę, zrywają dynie ze szkolnego ogrodu, ale także tworzą bukiety i kompozycje. Jak widać te działania przynoszą im wiele radości.

________________________________________________

Kodowanie to jedna z kluczowych kompetencji, a te rozwijamy w różny sposób. W edukacji wczesnoszkolnej często wykorzystujemy zabawę  – dziś chłopcy z klasy III w duecie odgrywali melodię na podstawie kodu 

1 PAŹDZIERNIKA 2020_____________________

W ramach „Tygodnia zdrowego odżywiania” podejmujemy w szkole wiele działań. Jednym z nich jest ciasto wykonane na bazie batatów, mleczka kokosowego oraz bananów. Ciasto stanowi świetną alternatywę dla wszystkich fanów słodyczy, a jego wykonanie stanowi świetną okazję do ćwiczenia i usprawniania umiejętności z zakresu samoobsługi.