Nasza akcja

Nasi uczniowie laureatami konkursu „Akcja Segregacja”!!! 

Tuż przed świętami Pani dyrektor miała zaszczyt odebrać z rąk Wiceprezydenta Grzegorza Kulawinka i Pani Eweliny Dudek – naczelnika Wydziału Edukacji nagrodę główną w konkursie „Akcja Segregacja”. Zadaniem konkursowym było stworzenie pracy artystycznej, zachęcającej do segregacji odpadów. Nasi Uczniowie pod kierunkiem Pani Anny Tkacz zbiorowo wykonali oryginalną prace, która w kategorii szkół podstawowych. znalazła uznanie jury  Poza tym otrzymaliśmy także 2 wyróżnienia. Nasza Szkoła w nagrodę otrzymała bon w wysokości 1500 zł na zakup pomocy dydaktycznych. Cieszymy się ogromnie!! To dla Nas ogromne wyróżnienie

____________________

ZBIÓRKA KARMY DLA NASZYCH SZKOLNYCH ZWIERZAKÓW!!!

Szanowni Państwo Dyrektorzy, 
w imieniu Ministra Edukacji i Nauki Przemysława Czarnka serdecznie dziękuję za udział w akcji ?Szkoła do hymnu?. Cieszę się, że tak wielu uczniów i nauczycieli uczciło w ten sposób Narodowe Święto Niepodległości.W tegorocznej akcji wzięło udział 16 269 szkół, przedszkoli i placówek oświatowych z całego kraju. Dziękujemy za wszystkie zgłoszenia!  W załączeniu przekazujemy pamiątkowy dyplom.  
 Z poważaniem
Anna Ostrowska
Rzecznik Prasowy MEN

Pomagamy!!!

21.04.2020 – Właśnie dziś podsumowujemy kolejną zbiórkę nauczycieli Naszej Szkoły oraz rodziców Naszych Uczniów.Tym razem przekazaliśmy produkty spożywcze dla strudzonych pracowników Dom Pomocy Społecznej w Kaliszu. Poza tym zakupiliśmy opaski identyfikacyjne dla pensjonariuszy, przekazaliśmy także część fartuchów, kombinezonów i maseczek, które udało się zakupić za środki zebrane z poprzedniej zbiórki naszej szkolnej społeczności.

Podsumowaliśmy Naszą społeczną akcję. Całej naszej szkolnej społeczności: Nauczycielom, Pracownikom, Radzie Rodziców oraz Naszym Przyjaciołom udało się zebrać 4090 zł

Za zebrane pieniądze zlecimy uszycie fartuchów i maseczek, które przekażemy na potrzeby kaliskiego szpitala.
By wesprzeć działania prospołeczne mieszkańców Kalisza przekazaliśmy także 400 metrów gumy do szycia maseczek.

Pionierski projekt w Kaliszu ? Kino Przyjazne Sensorycznie

Niebawem Kino Centrum poszerzy swoją ofertę uwzględniając w niej potrzeby osób niepełnosprawnych, osób z autyzmem i z Zespołem Aspergera. Cieszymy się, że po rozmowach Pani Dyrektor Naszej Szkoły z Panią Kierownik kina udało się znaleźć sprzymierzeńca, który podejmie działania, by zaadaptować otoczenie do potrzeb osób z deficytami sensorycznymi. To wspaniała inicjatywa. Niebawem szczegóły!!