wdż 5a

W związku z zaleceniami Ministerstwa Edukacji Narodowej zachęcamy uczniów do samodzielnej pracy w domu. Poniższe materiały będą służyły do utrwalenia wcześniej zdobytych wiadomości i umiejętności.

27.05.20      

Kochani uczniowie!Mam dla Was kolejny temat  z Wychowania do życia w rodzinie  na ten tydzień . Czyli na środę 27  .05.20 r.

Nasz temat : Żyję zdrowo- kolorowo .  Spotkamy się w czwartek o 12.30  przez Messengera , to porozmawiamy sobie.

Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia.

20.05.20                                                                                                

Kochani uczniowie!Mam dla Was kolejny temat  z Wychowania do życia w rodzinie  na ten tydzień . Czyli na środę 20 .05.20 r.

Nasz temat : Świat wirtualny , prawdziwy czy nieprawdziwy .  Spotkamy się w czwartek o 12.30  przez Messengera , to porozmawiamy sobie.

Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia.

13.05. 20                                                                                                         

Kochani uczniowie!Mam dla Was kolejne zadanie  z Wychowania do życia w rodzinie do wykonania na ten tydzień . Czyli na środę 13.05.20 r.

Nasz temat to: Dbam o higienę . Zastanówcie się , czy w wystarczający sposób dbacie o swoją higienę . Spotkamy się w czwartek o 12.30  przez Messengera , to porozmawiamy sobie.

Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia.

Kochani uczniowie!Mam dla Was kolejne zadanie  z Wychowania do życia w rodzinie do wykonania na ten tydzień . Czyli na środę 06.05.20 r.

Nasz temat to: Mój przyjaciel i ja.

Zastanówcie się , czy macie przyjaciela. Czy warto go mieć i dlaczego? Spotkamy się w czwartek o 12.30  przez Messengera , to porozmawiamy sobie na ten temat.

Pozdrawiam Was serdecznie i do zobaczenia.

Kochani uczniowie!Mam dla Was kolejne zadanie  z Wychowania do życia w rodzinie do wykonania na ten tydzień . Czyli na środę 29 .04.20 r.

Nasz temat to: Uprzejmość i uczynność w stosunkach międzyludzkich . Czyli między ludźmi. Zastanówcie się , co trzeba robić i w jaki sposób zachowywać się żeby wszystkim ludziom żyło się lepiej. W wolnej chwili , kiedy już odrobicie lekcje z innych przedmiotów proszę narysujcie plakat na ten temat. Wystarczy na zwykłej kartce z bloku lub w zeszytach z WDŻ.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę Wam przyjemnej pracy.

Kochani uczniowie!Mam dla Was kolejne zadanie  z Wychowania do życia w rodzinie do wykonania na ten tydzień . Czyli na środę 22.04.20 r.

Nasz temat to: Jak poruszać się w świecie gier? Czasami pewnie wcielacie się w postacie z gier. Pomyślcie , czy macie swoją ulubioną postać. Jak spotkamy się na grupie na Messengerze, to sobie porozmawiamy .

Pozdrawiam Was serdecznie.

Kochani uczniowie!Mam dla Was kolejne zadanie  z Wychowania do życia w rodzinie do wykonania na ten tydzień . Czyli na środę 15.04.20 r.

Nasz temat to: Zaplanuj swój odpoczynek.

Narysujcie plakat, lub napiszcie w punktach w zeszycie jak u was wygląda czas wolny. Co w tym czasie robicie. Wszystkie prace trzymajcie w teczkach. Tematy zapisujcie w zeszytach. Po powrocie do szkoły będziemy sobie oglądać wszystkie prace.

Pozdrawiam Was serdecznie.

Kochani uczniowie!Mam dla Was kolejne zadanie  z Wychowania do życia w rodzinie do wykonania na ten tydzień . Czyli na środę 07.04.20 r.

Nasz temat to: Święta tuż , tuż…

Narysujcie plakat , jak spędzicie Wielkanoc . Zauważcie , że w tym roku będzie inaczej . Ze względu na koronawirusa nie możemy jechać do rodziny , czy znajomych. Weźcie to pod uwagę jak będziecie tworzyć plakat. Pozdrawiam Was serdecznie i życzę Wam miłych Świąt Wielkanocnych.

Kochani uczniowie!Mam dla Was kolejne zadanie  z Wychowania do życia w rodzinie do wykonania na ten tydzień . Czyli na środę 01.04.20 r.

Nasz temat to:Warunki dobrej dyskusji.

Proszę Was żebyście sobie przemyśleli co trzeba zrobić  żeby można było grzecznie i kulturalnie z kimś dyskutować. Po powrocie do szkoły zapytam , jakie były Wasze przemyślenia . Pozdrawiam Was serdecznie.

Kochani uczniowie! Mam dla Was kolejne zadanie  z Wychowania do życia w rodzinie do wykonania na ten tydzień . A raczej do obejrzenia…

Proszę Was  , żebyście obejrzeli sobie na You Tube bajkę pt: ?Rodzina Treflików? sezon 1, odcinek 11.

Pozdrawiam Was serdecznie.

Proszę przygotować plakat ( wykonany dowolną techniką) na temat: Historia mojej rodziny. Wasze pracę sprawdzę po powrocie do szkoły.