WDŻ KLASA 7A

Wychowanie do życia w rodzinie

08  .06 . 20 r 

Moi drodzy uczniowie temat z Wychowania do życia w rodzinie to : Mam problem i jak sobie z nim radzę? Co robicie i z kim rozmawiacie ? To już nasz ostatni temat z WDŻ .

03 .06 . 20 r 

Moi drodzy uczniowie temat z Wychowania do życia w rodzinie to : Dojrzałość cóż to takiego? Czy bycie dojrzałym , to to samo …co bycie odpowiedzialnym. Zastanówcie się i podzielcie się swoimi  przemyśleniami.

25.05.20 r 

Moi drodzy uczniowie temat z Wychowania do życia w rodzinie to : Czy wiem …kim zostanę w przyszłości .

Niektórzy może już wiedzą jaką drogę życiową wybiorą . Pomyślcie , czym się interesujecie . Co może wpłynąć na wybór waszej drogi życiowej kiedy skończycie Szkołę Podstawową. Pozdrawiam Was ciepło.

18.05.2020r.

Moi drodzy uczniowie temat z Wychowania do życia w rodzinie to :Pierwsze lata mojego życia.

Poszukajcie w swojej pamięci  wydarzenia z dzieciństwa , które Wam najbardziej utkwiło w pamięci . Może to być związane z Waszym pobytem w przedszkolu , czy w szkole . Chodzi mi o początkowe klasy np.: 1 lub 2. Na  pewno coś ciekawego znajdziecie i podzielicie się ze Mną swoimi wspomnieniami. Pozdrawiam Was ciepło.

11 .05.20 r

Moi drodzy uczniowie tydzień temu  z Wychowania do życia w  rodzinie  mieliśmy  temat :Autorytet. Podpowiedziałam Wam , co to znaczy. To uznanie jakim obdarzana jest dana osoba w danej grupie , bądź też osoba , instytucja , pismo itp. cieszące się szczególnym znaczeniem. Można mieć autorytet lub być autorytetem .

Mam nadzieję , że zrozumieliście czym jest autorytet. Teraz proszę żebyście wykonali plakat na ten temat. Czekam na Wasze prace na Messengerze. Pozdrawiam Was ciepło.

04.05.20 r 

Moi drodzy uczniowie z Wychowania do życia w rodzinie mamy temat :Autorytet. Podpowiem Wam , co to znaczy. To uznanie jakim obdarzana jest dana osoba w danej grupie , bądź też osoba , instytucja , pismo itp. cieszące się szczególnym znaczeniem. Można mieć autorytet lub być autorytetem .

Mam nadzieję , że zrozumieliście czym jest autorytet. Pomyślcie kto lub co jest dla Was autorytetem. Życzę Wam ciekawych przemyśleń.

27.04.20 r 

Moi drodzy uczniowie z Wychowania do życia w rodzinie w ubiegłym tygodniu mieliśmy  temat: Zagrożenia, uzależnienia i utrata wolności . Chciałabym żebyście wykonali plakat na ten temat . Jeśli nie posiadacie zdolności plastycznych , to napiszcie parę zdań na ten temat.

20. 04.20 r

Moi drodzy uczniowie z Wychowania do życia w rodzinie mamy temat: Zagrożenia, uzależnienia i utrata wolności . Chciałabym żebyście przemyśleli sobie temat. Pomyślcie , co w obecnych czasach jest dla Was zagrożeniem . Jak można uchronić siebie  i innych przed zagrożeniami .

30.03.20 r

Moi drodzy uczniowie z Wychowania do życia w rodzinie mamy temat: SAVOIR VIVRE, zasady dobrego wychowania. Na kartce A4 narysujcie sobie lub wypiszcie w punktach zasady dobrego wychowania. Prace składajcie sobie w teczkach. Po powrocie do szkoły będziemy sobie analizować wszystkie prace.

Proszę przygotować plakat ( wykonany dowolną techniką) na temat: Dialog w rodzinie.
Na plakacie przedstawcie jak według Was powinien taki dialog wyglądać. Może to być przykład scenki np.: dwóch osób i fragment ich rozmowy. Wasze pracę sprawdzę po powrocie do szkoły.