Wiosenne porządki
Dziś uczestnicy zespołów rewalidacyjno- wychowawczych zrobili prawdziwe wiosenne porządki . Ich działania polisensoryczne nie dość, że przyjemne to jeszcze pożyteczne . Teraz wiosna zapewne już przybędzie – jest czysto, pachnąco, wszystko aż lśni
Budka lęgowa
Stuk i puk , czyli zajęcia grupowe zespołów rewalidacyjno-wychowawczych w budowaniu budki lęgowej dla ptaków , a przy okazji świetna sposobność do zespołowej pracy.
Wspólne zajęcia
Wizyty w kl.8F ZET u Piotrka, Konrada i Gosi nigdy nie są nudne Tym razem uczestnicy Zespołu Rewalidacyjno-Wychowawczego wraz z kolegami malowali ogromne akwarium . Jak na zajęcia rozwijające kreatywność przystało przy czynnym udziale wszystkich uczniów powstało piękne dzieło . Jak zawsze panowała serdeczna atmosfera i wszyscy świetnie się przy tym zadaniu bawili .
Święto Dyni
Dyniowe Święto w szkolnej świetlicy
Jubileusz 18-tych urodzin Paulinki
Jubileusz 18-tych urodzin
Dziś Paulina wraz z kolegami i koleżankami z innych klas świętowała swoje wyjątkowe urodziny . Był tort , życzenia, tańce , ale przede wszystkim wspaniała atmosfera , którą stworzyła najbliższa Jubilatce szkolna społeczność .Najważniejsze ,że świętując tak ważne urodziny Nasi uczniowie po tylu latach spędzonych w Naszej Szkole dojrzewają , są szczęśliwi, bo mają wokół siebie przyjaciół i nawiązane w szkole piękne relacje ,które zostają z nimi na zawsze . Paulinko z ogromnym wzruszeniem i radością przekazujemy raz jeszcze najlepsze życzenia pomyślności i zdrowia ponad wszystko
13- te urodziny Zuzi
Ogrom serdeczności, uśmiechów i prezentów popłynął dziś do Zuzanny , która obchodziła 13-te urodziny. Koleżanki i koledzy z Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych przybyli dziś do klasy Zuzi i wraz z Nią świętowali . Zuziu , bądź szczęśliwa i radosna…racz Nas wszystkich swoim uśmiechem i serdecznością .
Urodziny to wspaniała okazja dla uczniów do kształtowania kompetencji społecznych dlatego staramy się je w Naszej Szkole kultywować.
15-te urodziny Wiktorii!
W minionym tygodniu uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wraz z Jubilatką Wiktorią świętowali Jej 15-te urodziny . Były upominki , życzenia i urodzinowy tort .
Wiktoria !! Życzymy Ci zdrowia i uśmiechu każdego dnia
Uczymy się poprzez aktywne działanie
W minionych tygodniach uczniowie dwóch Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych z klas pierwszych uczyli się o bezpieczeństwie na drodze i w szkole. By łatwiej przyswoić ważne informacje wybrali się na spacer w okolicach szkoły, uczyli się przechodzić przez pasy, poznawali znaki drogowe, porównywali ulicę na obrazku z ulicą w rzeczywistości .
Palce lizać
Członkowie koła kulinarnego „Palce lizać” działania w nowym roku szkolnym zainaugurowali przygotowaniem zupy pomidorowej . Samodzielnie przygotowana smakuje najlepiej . Cieszymy się, że rozwijacie swoje zainteresowania, a tym samym i umiejętności w zakresie samoobsługi !!!
Nasze Alpaki Cudaki
Po wakacyjnej przerwie zawitały do Nas Nasze alpaki – Kamiś i Kropek . Dla nowych uczniów było to pierwsze spotkanie z alpakami, początkowo z mniejszym bądź większym dystansem, ale zakończone uśmiechem z domieszką euforii i przełamaniem pierwszych lodów co widać na załączonych zdjęciach .
Nasza Szkoła jest pierwszą placówką w Polsce , która do swojej oferty wdrożyła alpakoterapię jako stałą formę wsparcia. Miało to miejsce w 2019 roku…od samego początku są z Nami Alpaki Cudaki
Dlaczego alpakoterapia???
Alpaki to zwierzęta o spokojnej i łagodnej naturze. Nie są agresywne, dlatego wzbudzają tak dużą sympatię, szczególnie wśród dzieci. Są inteligentne i ciekawe otoczenia, a przy okazji łatwo się uczą. Mają bardzo miękkie oraz przyjemne w dotyku futro, które jest hypoalergiczne, co stanowi dodatkowy atut dla alergików.
Terapia polega na współpracy terapeuty i pacjenta z alpakami, które w pozytywny sposób motywują do działania, wpływając na rozwój sfery emocjonalnej i poznawczej oraz poprawę samopoczucia pacjenta. Alpakoterapię stosuje się w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, jako metodę wspomagającą procesy terapeutyczne. Kontakt z alpakami w szczególności pozytywnie wpływa na dzieci. Dba o ich rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny dziecka oraz pewności siebie. Dodatkowo, dziecko opiekując się alpaką, uczy się empatii oraz odpowiedzialności za drugą istotę…..To wystarczające powody, by alpaki były z nami cały szkolny rok
„Pociąg do matematyki”
„Pociąg do matematyki” Zespół nauczycieli klas ZET z drugiego etapu edukacyjnego zorganizował wczoraj” Dzień aktywności matematycznej” pod hasłem „Pociąg do matematyki „. Przygotowano 10 stacji z zadaniami podzielonymi na dwa poziomy trudności uwzględniające dostosowania. Formuła dnia aktywności spotkała się ze wspaniałym odbiorem uczniów , którzy bardzo aktywnie podejmowali się wszelkich matematycznych działań wykorzystując przy tym świetną zespołową współpracę . Wszystkie klasy otrzymały dyplomy oraz nagrody od Pani dyrektor. „Dzień aktywności matematycznej” zostaje wpisany do corocznego kalendarza szkolnych wydarzeń. Dzień aktywności został zorganizowany z okazji „Dnia matematyki”, który przypadał 12 marca.
Dziś zajrzeliśmy do klasy 4 C Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego na zajęcia rozwijające komunikację. Klasa 4 C liczy czworo Uczniów, których wychowawcą jest Pani Ania, w zespole jest także Pani Kasia, która wspomaga pracę nauczyciela. Szymon , Nataniel , Eliza i Lenka pracują adekwatnie do swoich możliwości. Wychowawczyni indywidualizuje pracę Uczniów dostosowując metody, środki i formy do każdego z Nich, podczas każdych zajęć wykorzystuje TIK (Techniki Informacyjno-Komunikacyjne) dzięki czemu zajęcia są dla dzieci bardzo atrakcyjne i aktywizujące . Na optymalne funkcjonowanie każdego zespołu klasowego poza wychowawcą wpływ ma wielu specjalistów: m.in. logopeda, neurologopeda, terapeuta SI, psycholog, pedagog, fizjoterapeuta, neurorehabilitant, tyflopedagog i surdopedagog. Sukcesy Naszych Uczniów to również efekty ścisłej współpracy szkoły ze wspaniałymi i zaangażowanymi rodzicami .