Programy nauczania

Programy nauczania na rok szkolny 2020/2021

Klasa I-III


Elementarz odkrywców- autorzy: Ewa Hryszkiewicz, Barbara Stępień
wydawnictwo Nowa Era

Klasa 4


Program nauczania przyrody w klasie 4 szkoły podstawowej ” Tajemnice przyrody” autor – Jolanta Golonko
Historia Tomasz Maćkowski. Program nauczania historii w klasach 4 – 8 szkoły podstawowej ,,Wczoraj i dziś”
Marlena Derlukiewicz ,,Nowe Słowa na start!’’ Program nauczania ogólnego języka polskiego w klasach IV – VIII szkoły podstawowej
Matematyka: „Matematyka z kluczem” Marcin Braun, Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska
Plastyka: „Do dzieła” Jadwiga Lukas
Wychowanie do życia w rodzinie: „Wędrując ku dorosłości” Teresa Król
Język angielski: „ Hello Explorer 1” Dorota Sikora-Bansik, Jennifer Heath, Rebecca Adlard
Technika : „Jak to działa” Lech Łabecki, Marta Łabecka
Informatyka: „ Lubię to” Michał Kęska
Muzyka: „Lekcja muzyki” Monika Gromek, Grażyna Kilbach
Religia: „ Miejsca pełne bogactw” Bogusław Nosek, Elżbieta Kondrak, Krzysztof Mielnicki
W-F Program nauczania wychowania fizycznego dla ośmioletniej szkoły podstawowej

Klasa 5


Historia Tomasz Maćkowski. Program nauczania historii w klasach 4 – 8 szkoły podstawowej ,,Wczoraj i dziś”
Język polski: „Między nami” Łuczak Agnieszka, Murdzek Anna
Matematyka: „Matematyka z kluczem” Marcin Braun, Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska
Historia: „Wczoraj i dziś” Grzegorz Wojciechowski
Plastyka: „Do dzieła ” Jadwiga Lukas, Krystyna Onak
Język angielski: „ Hello Explorer 2” Jennifer Heath, Rebecca Adlard, Dorota Sikora-Bansik, Marta Mrozik
Biologia: „Puls życia” Joanna Stawarz, Marian Sęktas
Informatyka: „Lubię to” Michał Kęska
Technika: „Jak to działa ” Lech Łabecki, Marta Łabecka
Geografia: „ Planeta nowa” Feliks Szlajfer, Roman Malarz, Tomasz Rachwał, Zbigniew Zaniewicz
Muzyka: „ Lekcja muzyki” Monika Gromek, Grażyna Kilbach
W-F Program nauczania wychowania fizycznego dla ośmioletniej szkoły podstawowej

Klasa 6


Joanna Piasta – Siechowicz, Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek, Ewa Prylińska ,,Między nami” Program nauczania języka polskiego w szkole podstawowej w klasach IV – VIII
Historia: „Wczoraj i dziś” Bogumiła Olszewska, Wiesława Surdyk – Fertsch, Grzegorz Wojciechowski
Matematyka: „Matematyka z kluczem” Marcin Braun, Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska
Biologia: „Puls życia” Joanna Stawarz
Technika: „Jak to działa ” Lech Łabecki, Marta Łabecka
Informatyka: „Lubię to” Michał Kęska
Plastyka: „Do dzieła ” Jadwiga Lukas, Krystyna Onak
Język angielski: „ Hello Explorer 3” Jennifer Heath, Rebecca Dorota Adlard with Sikora
Muzyka: „ Lekcja muzyki” Monika Gromek, Grażyna Kilbach
Geografia: „Planeta Nowa” Dawid Szczypiński, Roman Malarz, Tomasz Rachwał
Religia: „ Tajemnice Bogatego życia” Krzysztof Mielnicki, Elżbieta Kondrak, Ewelina Parszewska
Wychowanie do życia w rodzinie: „Wędrując ku dorosłości” Teresa Król
W-F Program nauczania wychowania fizycznego dla ośmioletniej szkoły podstawowej

Klasa 7

Nowe słowa na start! Joanna Kościerzyńska, Joanna Ginter, Katarzyna Łęka, Joanna Krzemińska, Joanna Kostrzewa, Natalia Bielawska
Joanna Piasta – Siechowicz, Agnieszka Łuczak, Anna Murdzek, Ewa Prylińska ,,Między nami” Program nauczania języka polskiego w szkole podstawowej w klasach IV – VIII
Historia: „Wczoraj i dziś” Jarosław Kłaczkow, Anna Łaszkiewicz, Stanisław Roszak
Język polski: „Nowe słowa na start” Joanna Kościerzyńska, Joanna Ginter, Katarzyna Łęka, Joanna Krzemińska, Joanna Kostrzewa, Natalia Bielawska.
Matematyka: „Matematyka z kluczem” Braun Marcin, Mańkowska Agnieszka, Paszyńska Małgorzata, Janowicz Jerzy, Babiański Wojciech, Ewa Szmytkiewicz, Wej Karolina
Chemia: „Chemia nowej ery” Jan Kulawik, Teresa Kulawik, Maria Litwin
Biologia: „Puls życia” Małgorzata Jefimow
Geografia: „ Planeta nowa” Roman Malarz, Mariusz Szubert, Tomasz Rachwał
Język angielski: „Junior Explorer 4” Jennifer Heath, Michele Crawford, Marta Mrozik, Katarzyna Kłopska
Informatyka: „Lubię to” Grażyna Koba
Plastyka: „Do dzieła ” Ipczyńska Marta, Mrozkowiak Natalia
Fizyka: „ Spotkania z Fizyką” Francuz-Ornat Grażyna, Kulawik Teresa, Nowotny-Różańska Maria
Wychowanie do życia w rodzinie: „Wędrując ku dorosłości” Teresa Król
W-F Program nauczania wychowania fizycznego dla ośmioletniej szkoły podstawowej

Klasa 8


Język polski: „Między nami” Agnieszka Łuczak, Ewa Prylińska, Kamila Krzemieniewska- Kleban, Agnieszka Suchowierska
Wiedza o społeczeństwie : „Dziś i jutro” Iwona Janicka, Arkadiusz Janicki, Aleksandra Kucia- Maćkowska, Tomasz Maćkowski

Historia: „Wczoraj i dziś” Robert Śniegocki, Agnieszka Zielińska
Matematyka: „Matematyka z kluczem” Marcin Braun, Agnieszka Mańkowska, Małgorzata Paszyńska, Jerzy Janowicz, Wojciech Babiański, Ewa Szmytkiewicz, Karolina Wej
Biologia: „Puls życia” Andrzej Boczarowski, Beata Sągin, Marian Sęktas
Chemia: „Chemia nowej ery” Jan Kulawik, Teresa Kulawik, Maria Litwin
Informatyka: „Lubię to” Grażyna Koba
Edukacja dla bezpieczeństwa: „Żyję i działam bezpiecznie”
Fizyka: „ Spotkania z fizyką” Grażyna Francuz-Ornat, Maria Nowotny-Różańska, Teresa Kulawik
Geografia: „ Planeta nowa” Tomasz Rachwał, Dawid Szczypiński
Religia: „ Błogosławieni którzy ufają Jezusowi” ks. dr Mielnicki Krzysztof, Kondrak Elżbieta, Parszewska Ewelina
W-F Program nauczania wychowania fizycznego dla ośmioletniej szkoły podstawowej