AKTUALNOŚCI

Koło plastyczne PLAMA

Koło rozwijające zainteresowania plastyczne „Plama” to czas kiedy uczniowie zamieniają się w artystów 🎨, czynią to pod okiem Pani Agaty Morawskiej, która wprowadza ich w tajniki plastycznych technik 🤩. Załączamy zdjęcia z kółka oraz zajęć rozwijających kreatywność, które w kilku klasach prowadzi Pani Agata 😊.Jak widać na fotografiach grono szkolnych talentów się powiększa 😍.

Gdzie się podziały superbohaterki

Pełni dumy, radości, ale i wzruszenia przyjęliśmy wiadomość, że Nasza uczennica Zuzanna Józefowska otrzymała wyróżnienie👏 w konkursie pt. „Gdzie się podziały superbohaterki” organizowanym przez Kaliską Radę Kobiet . Pracę konkursową Zuzia wykonała pod opieką Pani Dominiki Bukowskiej i Pani Marty Ignaszak.

Zuzanna odebrała nagrodę z rąk Wiceprezydenta Miasta Kalisza Pana Mateusza Podsadnego. Gratulujemy wszystkim laureatom, a Naszej Zuzi życzymy wielu, nie tylko edukacyjnych sukcesów 😊.

Fot. Kancelaria Prezydenta Miasta

Straż Miejska w naszej szkole

W lutym oraz na początku marca gościliśmy przedstawicielki Straży Miejskiej👮‍♀️, które poprowadziły dla uczniów zajęcia profilaktyczne dotyczące cyberprzemocy 😵‍💫, zagrożeń , hejtu , konsekwencji prawnych. Poza tym w klasach odbyły się zajęcia dotyczące nadużywania gier komputerowych🎮, uzależnienia od Internetu 💻. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia i przymierzenia częściowego umundurowania Strażnika Miejskiego 🤖. Dziękujemy za współpracę Straży Miejskiej Kalisza 🙂 .

Kraina Lodu

Tej zimy śniegu było jak na lekarstwo, dlatego do Naszej Szkoły zawitały postaci z Krainy Lodu wraz z Królową Śniegu ❄️, aby przenieść się do zimowego Arendelle. Na początek uczniowie obejrzeli przedstawienie z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai, a później uczestniczyli w różnych, zimowych zabawach 🤩. W ramach współpracy z Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Kaliszu SP 21 i Przedszkole 22 nasi zimowi bohaterowie odwiedzili także maluchy z tego przedszkola 😊. Zabawy i przedstawienie przygotowały:

👏Elza – Marta Wolf,

👏Anna – Anna Tkacz,

👏Olaf – Sylwia Czelusta,

👏Królowa Śniegu – Beata Jóźwiak,

👏przedszkolna Śnieżynka – Adriana Jamrozik.

W imieniu Naszych Uczniów jak i przedszkolaków bardzo dziękujemy Paniom za wspaniałą zabawę 🤗.

Tłusty Czwartek

Nasz Tłusty czwartek czyli 250 pączków 🍩🍩🍩.

Dziękujemy Radzie Rodziców za tyle słodkości😋, a przy tym i radości 😊 !!

Słoiki mocy

Powrót do szkoły po feriach zimowych nie musi być smutny 🙂 . Dlatego tworzymy Naszym Uczniom jak najlepsze warunki, atmosferę współpracy, wsparcia i poczucie bezpieczeństwa ❤ . Na dobry początek nowego okresu uczniowie kl. 7a na godzinie wychowawczej stworzyli „SŁOIKI MOCY”💪. To fantastyczny sposób na zmotywowanie uczniów do współpracy, rozwijania swoich pasji, zainteresowań i rozluźnienie atmosfery. W słoikach uczniów, znajdują się gadżety, które metaforycznie i z przymrużeniem oka😉 mają wesprzeć i zaradzić na przeróżne przeciwności i niepowodzenia szkolne. Wysyłamy MOC dla wszystkich na kolejne miesiące pracy !! 💪

Walentynki 2023

Sympatia 🤗, przyjaźń , życzliwość, uśmiech 🙂 , serdeczność 😍 to Nasze codzienne wartości – nie tylko w Walentynki ❤

Bal Karnawałowy 2023!

Alpaki cudaki

Marcelinka 🐰, Kamiś🦙i Kropek🦙z terapeutyczną misją 🙂

Jak zawsze spotkanie z naszymi milusińskimi alpakami dostarczyło wiele radości 🙂 – karmienie, przytulaski, czynności pielęgnacyjne pochłonęły dziś uczniów , tym bardziej , że pierwszy raz przyjechała do Nas Marcelinka 🐰-prześliczny króliczek 😍. Dziękujemy Alpaki Cudaki❤ za wspaniałe spotkanie 🤗

Laboratoria przyszłości

Imienne breloczki 🤩, pudełeczka na biżuterię , serduszka ❤ na „Dzień Babci” 👵 i „Dzień Dziadka” 🧓– to wszystko udało się wydrukować na Drukarce 3D pozyskanej w ramach Programu Laboratoria Przyszłości. Uczniowie czynnie uczestniczą w procesie powstawania gadżetów – najpierw swoje pomysły przenoszą w formie projektu na program komputerowy, po czym oczekują na drukowany produkt. Wszystko to pod czujnym okiem nauczyciela informatyki – Pana Marcina Jaroszkiewicza 🤓, który wprowadza uczniów w tajniki działania wszystkich pozyskanych urządzeń w ramach Laboratoriów Przyszłości😀.

Matematyka co z głowy nie umyka

Uczymy się matematyki bawiąc, bawimy się ucząc 🤓

Wielkimi krokami zbliżamy się do ferii zimowych❄️, a koniec okresu to czas podsumowania zdobytych umiejętności. W Naszej szkole dużo się uczymy, zdobywamy kompetencje matematyczne na wszystkich zajęciach, utrwalamy pojęcia matematyczne, ćwiczymy orientację przestrzenną, pamięć, logiczne myślenie 🤓. Nasi Nauczyciele są twórczy i pomysłowi, a Uczniowie bardzo kreatywni. W naszej szkole nie boimy się matematyki !!! 🙂

Mój pluszowy miś

Wydajemy drugą książkę

Pamiętacie „IFIKLAUKĘ” ? Pierwszą książkę wydaną przez Naszą Szkołę? Nadszedł czas na kolejną 🙂 !! Tym razem członkowie Koła Czytelniczego wraz z opiekunkami : Panią Martą Wolf i Sylwią Czelustą napisali książeczkę o kulinarnych podróżach 😋. Pozycja zawierać będzie autorskie rysunki, przepisy ze zdjęciami ze szkolnych zajęć kulinarnych. By ułatwić dostępność książeczka przetłumaczona została na język ukraiński. Ponadto wydanie posiadać będzie recenzję znamienitego kucharza 👨‍🍳 – ale to niech do końca pozostanie niespodzianką 🙂 . Tak jak w przypadku „IFIKLAUKI” również ta książka posiadać będzie ISBN – międzynarodowy numer książki, dzięki czemu zarejestrowana będzie w Bibliotece Narodowej 😍.

Dziś pokazujemy wybiórczo kilka stron 🙂 .

W Naszej Szkole tworzymy warunki do rozwijania wszechstronnych zainteresowań Uczniów – możliwość współtworzenia książki i pracy nad nią jest najlepszą formą rozwijania nie tylko czytelniczych zainteresowań 🙂 .

Dzień pidżamy

Bajkowy Dzień Piżamy 🌟😊🌟

Dziś, w późnych godzinach popołudniowych, przemierzając puste szkolne korytarze przenieśliśmy się w bajkowy świat, który zwiedzaliśmy… w piżamach 🙃. Gdy zapadł zmrok, wzięliśmy w dłonie latarki 🔦 i ruszyliśmy przed siebie sprawdzać swoją umiejętność czytania mapy🕵️‍♀️– poszło nam świetnie! A czego szukaliśmy? Sal, w których ukryte były zagadki dotyczące postaci z różnych bajek 🤓. I tym sposobem mieliśmy przyjemność poznać Olafa, Królową Śniegu, Smerfetkę, Smoka Wawelskiego, Minionka i Fionę. Na sam koniec tej przygody ostatnia zagadka zaprowadziła nas do szkolnej biblioteki, gdzie czekała na nas sensoryczna niespodzianka.

Dziękujemy organizatorkom i pomysłodawczyniom : Pani Marcie Wolf, Pani Sylwii Czeluście i Pani Beacie Jóźwiak za pokazanie, że Nasza Szkoła uczy stosując różnorodne formy i metody pracy 🙂 , ale także dba o to ,by każdy Nasz uczeń postrzegał Naszą Szkołę jako przyjazne jemu miejsce ❤ .

Noworoczne życzenia

Nowy Rok to nowe wyzwania i cele. Uczniowie klas 4-8 mieli okazję na chwilę refleksji nad minionym czasem, a także zastanawiali się jak chcieliby, żeby wyglądał rozpoczęty rok 2023 🙂 . Podczas zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno-społeczne z psychologiem Panią Martą Szymańską – uczniowie wykonali noworoczne pudełeczka, w których ukryli wspomnienia, marzenia, plany, cele oraz życzenia dla siebie na Nowy Rok 🙂 .

A Ty Czytelniku tego posta czego chciałbyś sobie życzyć w Nowym Roku? 🙂

Nasi terapeuci

Marcelinka 🐰, Kamiś🦙i Kropek🦙z terapeutyczną misją 🙂

Jak zawsze spotkanie z naszymi milusińskimi alpakami dostarczyło wiele radości 🙂 – karmienie, przytulaski, czynności pielęgnacyjne pochłonęły dziś uczniów , tym bardziej , że pierwszy raz przyjechała do Nas Marcelinka 🐰-prześliczny króliczek 😍. Dziękujemy Alpaki Cudaki❤ za wspaniałe spotkanie 🤗

Różnorodność w oczach dziecka

Dziś gościliśmy Robert Gaweł – Wielkopolski Kurator Oświaty, który wizytował Naszą szkołę. Wizyta poprzedzona była spotkaniem z Wiceprezydentem Miasta Kalisza Panem Grzegorzem Kulawinkiem, w której uczestniczyli również: Pani Violetta Słupianek – Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu, Naczelnik wydziału Edukacji Pani Ewelina Dudek oraz Dyrektor Naszej Szkoły Pani Sylwia Baranowska. Pan Kurator odwiedził również PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu, gdzie odbyło się podsumowanie organizowanego przez nas konkursu „Różnorodność w oczach dziecka” i otwarcie wystawy pod tym samym tytułem. Konkurs skierowany był do przedszkoli oraz uczniów wszystkich typów szkół.

Dzisiejsza wizyta Wielkopolskiego Kuratora Oświaty przede wszystkim związana była z monitoringiem realizacji działań i funkcjonowania jedynego w Wielkopolsce Specjalistycznego Centrum wspierającego Edukację Włączającą, które funkcjonuje przy Naszej Szkole oraz jedynego w Wielkopolsce Ośrodka Wsparcia i Testów (OWiT). Była to także okazja, by poznać bliżej Naszą Szkołę, nauczycieli i uczniów. Bardzo dziękujemy za to spotkanie 🙂

Dziękujemy Pani Jolancie Nowosielskiej – Dyrektor PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu za wspaniałą współpracę, wspomaganie pracy Naszej Szkoły, ale także pomoc w realizacji działań SCWEW 🙂 , w tym organizacji wystawy pokonkursowej. Serdeczne podziękowania kierujemy także do dyrektorów, nauczycieli i uczniów placówek, którzy wzięli udział w konkursie organizowanym przez SCWEW w Kaliszu. Wszyscy autorzy 103 konkursowych prac otrzymali nagrody. Z tego miejsca zapraszamy na wystawę do Książnicy Pedagogicznej – prace są piękne ❤ i pokazują jak wieloaspektowo dzieci postrzegają różnorodność 🙂 .

www.sps19.kalisz.pl

www.scwewkalisz.pl

www.owit.sps19.kalisz.pl

Ośrodek Rozwoju Edukacji, Publiczne Przedszkole nr 18 im. „Chatka Puchatka”, Szkoła Podstawowa nr 9 w Kaliszu, Szkoła Podstawowa nr 16 w Kaliszu im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919, Szkoła Podstawowa Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu, Szkoła Podstawowa Nr 3 w Kaliszu, Szkoła Podstawowa Nr 12 W Kaliszu,

Laboratoria Przyszłości w naszej szkole

Robot Photon 🤖 zakupiony w ramach Laboratoria Przyszłości służy również uczestnikom zajęć rewalidacyjno-wychowawczych realizowanych w domu. Dziś robot pojawił się u Ani ❤ – swoją obecnością wniósł wiele radości😊, ale przede wszystkim przyczynił się do pojawienia nowego gestu 🤗, będącego jedną z form komunikacji Ani z otoczeniem.

Noworoczne podsumowanie grudniowych osiągnięć sportowych

Uczestnicy zajęć Olimpiad Specjalnych 💪🏃‍♀️🚴‍♂️ na terenie klubu wzięli udział w XIX Regionalnym Turnieju Koszykówki Olimpiady Specjalne Wielkopolskie-Konin 2022!!! Nasi Zawodnicy rywalizowali w 3 próbach sprawnościowych: podanie do celu 🏀kozłowanie 🏀 i rzut do kosza 🏀. Konkurencje techniczne nie należały do najłatwiejszych, ale przecież my się sportowych wyzwań nie boimy 💪😁. I tak podsumowując: 15 zawodników 💪15 medali🥇🥈🥉i 15 radosnych twarzy 😀😃😄😁: Kuba 💪Antonina💪Gosia💪Filip 💪Szymon💪Kacper💪Tobiasz💪Piotr💪Paweł💪Oskar💪Szymon💪Eliza💪Małgosia💪Wiktor💪Laura 💪w Nowym Roku życzymy Wam przede wszystkim zdrówka i emocjonujących sportowych wrażeń 🤩

Klasowe wigilie, wspólne kolędowanie czyli Nasz szkolny, świąteczny czas razem ❤🙂❤

Cyber oko

Cyber Oko bardzo dobrze sprawdza się w terapii osób z głęboką niepełnosprawnością bowiem zwiększa koncentrację uwagi, spostrzegawczość, działa wielozmysłowo; pomaga w komunikacji.

Nasi uczniowie , w tym także uczestnicy Zespołów Rewalidacyjno-Wychowawczych korzystają ze sprzętu OWiT ( Ośrodka Wsparcia i Testów) , który funkcjonuje w Naszej Szkole. Szczegóły ➡️http://owit.sps19.kalisz.pl/

Guzik z pętelką

„Guzik z pętelką” czyli innowacja pedagogiczna w praktyce 😊

Innowację wdraża pomysłodawczyni Pani Magdalena Dudek-Wolna wraz z wychowawcami i uczniami kilku Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych. Uczniowie ostatnio tworzyli z użyciem guzików kartki świąteczne , które przekazali na Wigilia na kaliskim rynku🎄

Mikołajki dla uczestników WWRD 2022 r.

Mikołaj, zabawy i mile spędzony czas – tak dziś nam upłynęło popołudnie z naszymi podopiecznymi, którzy objęci są zajęciami WWRD. Serdecznie pozdrawiamy dzieci , które nie mogły dziś być z nami. Wracajcie szybko do zdrowia 🤗. Dziękujemy nauczycielom prowadzącym zajęcia z najmłodszymi za zaangażowanie i zorganizowanie wspaniałego kreatywnego spotkania dla dzieci 🙂 .

MIKOŁAJKI 2022

Spotkanie z Mikołajem dla dzieci z WWRD 🎅.

Warsztaty świąteczne

Dziś uczniowie kl.8 a zaproszeni przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 im. Janusza Korczaka wzięli udział w warsztatach świątecznych zorganizowanych na terenie zaprzyjaźnionej szkoły 🙂 . Bardzo dziękujemy za zaproszenie, za wspaniałą organizację działania i za gościnne przyjęcie – czuliśmy się u Was wspaniale 😍. Poza udziałem w warsztatach, była to dla Nas także okazja do spotkania się z Naszymi absolwentami, którzy właśnie w SOSW nr 1 kontynuują edukację 🙂. Pozdrawiamy Was serdecznie !!

Nasz kalendarz na wyjątkowy 2023 rok!

Piękny 😍, pachnący drukiem dziś do Nas dotarł. To efekt pracy i współpracy trzech osób: Pani wicedyrektor i neurologopedy Magdaleny Majchrzak, Pani Magdaleny Dudek-Wolnej – nauczycielki, która w codziennej pracy wykorzystuje metody AAC oraz Pana Marcina Jaroszkiewicza, który wspomógł Panie w graficznym opracowaniu. Forma kalendarza dedykowana jest wszystkim, ze szczególnym uwzględnieniem osób ze zróżnicowanym potrzebami 🙂 . Pomysł stworzenia kalendarza pojawił się podczas realizacji działań w ramach realizacji projektu SCWEW. Pięknym kalendarzem podzielimy się z Przyjaciółmi Szkoły, Ośrodek Rozwoju Edukacji, placówkami/instytucjami współpracującymi w ramach SCWEW oraz wszystkimi powstałymi w kraju Specjalistycznymi Centrami Wspierającymi Edukację Włączającą.

Elektrostymulacja w naszej szkole

Elektrostymulacja – nowa forma terapii w Naszej Szkole 🗣

Terapię elektrostymulacji realizuje Nasz szkolny logopeda Pani Beata Szalonka. Elektrostymulacja jest skutecznym uzupełnieniem leczenia logopedycznego i ortodontycznego. Dzięki odpowiednio dobranym parametrom, wspomaga kompleksowe leczenie pacjentów z zaburzeniami logopedycznymi. Zabieg elektrostymulacji polega na przepływie prądu o bardzo niskim natężeniu przez mięśnie okolicy twarzy w celu usprawnienia tych funkcji. Elektroterapia oddziałuje na cały aparat artykulacyjny człowieka, wspomagając jego działanie. Co ciekawe metoda ta pozwala w czasie zabiegu jednotorowo wykonywać innego rodzaju ćwiczenia 🙂.

IX Regionalny Dzień Młodego Sportowca Konin 2022 ⚽️🏀🥅 !!!

Dziś, w roli głównej wystąpili Nasi najmłodsi: Agata💪Milena 💪Olek💪Lucjan💪Ewelina💪Dawid💪Alan 💪Marta💪Karina💪Martyna💪Wiktoria 💪Tomek💪-wszyscy zmierzyli się z zabawami ruchowymi na torze przeszkód🥅🏃‍♀️💪 z piłkami🏐🏀 przy muzyce 🎼💃🕺na dmuchańcu🤸‍♀️ i relaksie 🧘‍♀️. Za wspaniałą sportową postawę otrzymali zasłużone medale🥇🥇🥇. To był pełen sportowych emocji dzień💪💪💪. Dziękujemy organizatorom: Olimpiady Specjalne Wielkopolskie-Konin ❤ !!! Słowa podziękowań kierujemy także do Naszej kadry: pedagogicznej 😍 i niepedagogicznej 😍 za zapewnienie opieki, bezpieczeństwa i ogromnej radości Naszym Uczniom 😊

Andrzejki 2022

Myśl pozytywnie

Ćwiczymy pozytywne myślenie! 😊

W ramach zajęć rozwijających kompetencje emocjonalno- społeczne z psychologiem szkolnym Panią Martą Szymańską uczniowie wykonali autorskie koszulki, na których znalazły się optymistyczne myśli o sobie i o świecie. Wierzymy, że kolorowe myśli zmieniają nasz świat 🙂!!!

XVII Międzyszkolny Konkurs Piosenki w Pleszewie

A oto wyniki XVII Międzyszkolnego Konkursu Piosenki w Pleszewie 🎤🏆🎤organizowanego przez Zespół Placówek Specjalnych w Pleszewie . Reprezentanci Naszej Szkoły śpiewająco zdominowali podium :-):

🥇miejsce – Kuba Grabowski – ( kat.kl. VI-VIII)

🥈miejsce – Oliwia Tomczak-Piotrowska – (kat.kl.I-V)

🏵 wyróżnienie – Laura Jankowska – (kat.kl.VI-VIII)

Dziękujemy Pani Justynie Knychaus oraz Panu Szymonowi Blachowskiemu za przygotowanie uczniów do konkursu. Podziękowania kierujemy także do gospodarzy dzisiejszego artystycznego wydarzenia: dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i atmosferę. Czuliśmy się u Was wspaniale 🙂

XVI Międzyszkolny Konkurs Profilaktyczny

Reprezentacja naszej szkoły w składzie: Iga, Nikola i Zuzia zajęła II miejsce w XVI Międzyszkolnym Konkursie Profilaktycznym organizowanym przez Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim. Gratulujemy Naszym uczennicom 🤗, a organizatorom dziękujemy za miłe przyjęcie 🙂 .

Młodzi odkrywcy

Tak jak w ubiegłym roku szkolnym tak i w bieżącym w Naszej Szkole mamy grupę uczniów, którzy chcą rozwijać swoje zainteresowania z zakresu chemii ⚖️🌡🧪. Dla nich właśnie Pani Monika Strzelecka prowadzi koło ,, Młodzi odkrywcy 🤓„. Po ustaleniu zasad i wykonaniu plakatu odnośnie warunków bezpiecznej pracy podczas zajęć koła , uczestnicy podjęli się pierwszych doświadczeń – wykonywali różnego rodzaju mieszaniny, a następnie zastanawiali się nad sposobami rozdzielania ich na składniki 🤔.

Cyfrowa Szkoła Wielkopolski 2020

Zwycięstwo w kategorii szkół podstawowych 🥇. Szczęśliwi 😍, dumni 😊, z nagrodami – tabletami wracamy do Kalisza. Dziękujemy Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020 za piękną galę 🤩, cudowne przeżycia i motywację do dalszej pracy💪. Gratulujemy wszystkim, a w szczególności dwóm kaliskim szkołom, które dziś również odbierały nagrody: I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu i IV Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Kaliszu . Razem 🤗 godnie reprezentowaliśmy Miasto Kalisz 👏.

Obchody 11 listopada

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka to dodatkowe działanie Naszej Szkoły. Obejmujemy pomocą dzieci od urodzenia do momentu rozpoczęcia nauki szkolnej. Na chwilę obecną mamy siedemnaścioro podpiecznych, najmłodszy z nich ma 18 miesięcy , a najstarszy 5 lat.
Szczegóły: http://sps19.kalisz.pl/index.php/wwrd/

Z okazji obchodów 11 listopada wzruszające widowisko przedstawili szkolnej społeczności Nasi Uczniowie. 🇵🇱 . Ten piękny spektakl zakończyliśmy odśpiewaniem Hymnu w ramach akcji #szkoladohymnu. W ten sposób włączyliśmy się do wspólnego świętowania kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. O symbolicznej godzinie 11.11. podobnie jak tysiące placówek oświatowych w całej Polsce, zaśpiewaliśmy ” Mazurka Dąbrowskiego „. Uroczystość dostarczyła wszystkim wielu wzruszeń. 11 listopada to wielka data -symbol wiary, zwycięstwa, a przede wszystkim symbol 🇵🇱 WOLNOŚCI 🇵🇱.

Dziękujemy Uczniom i Nauczycielom, którzy przygotowali tę wyjątkową uroczystość – zapadnie nam ona w pamięci 🙂 .

WWRD

Domino’s Pizza

Kolejne zespoły klasowe przeszkolone w robieniu pizzy 🍕.

Jak zawsze w Domino’s Pizza było smacznie😋 i profesjonalnie . Naszym Uczniom warsztaty tak bardzo się podobały, że po konsumpcji 😋, na ich koniec spontanicznie zatańczyli 🙂 . Podsumowując: było smacznie i kreatywnie 😉. Dziękujemy szefowi pizzerii Panu Pawłowi za zaproszenie i wspaniałą atmosferę podczas warsztatów 🤗. Dzieci szczęśliwe 😍, nauczyciele jak widać też 😉 .

Mamy Samorząd Uczniowski 🤓

WWRD czyli najmłodsi w terapii 👶👦

Miło nam poinformować, że społeczność Naszej Szkoły wybrała do Samorządu Uczniowskiego na bieżący rok szkolny swoich przedstawicieli:

➡️ Przewodnicząca: Iga Pietrzykowska 🙂👏

➡️ I zastępca: Julia Gidelska 🙂👏

➡️II zastępca: Weronika Drapik 🙂👏

Kandydaci do SU jeszcze w przedwyborczym okresie stworzyli samodzielnie plakaty wyborcze, w których zamieścili swoje pomysły i działania na rzecz uczniów i szkoły, ale także zwrócili uwagę na ścisłą współpracę z Panią Dyrektor. Gratulujemy i liczymy, że zarząd Samorządu Uczniowskiego zrealizuje wszystkie złożone uczniom wyborcze obietnice 😊

Warsztaty robienia pizzy

Dziś z samego rana klasy 1-2 b oraz 5 a wraz z wychowawczyniami wybrały się do Dominos Pizza na warsztaty pizzy. Uczniowie pod czujnym okiem szefa pizzerii Pana Pawła 🤓 mieli możliwość samodzielnego jej przygotowania i wybrania ulubionych składników 😊. Po upieczeniu każdy otrzymał swoją autorską pizzę i 🍕 …skonsumował 😋. Dziękujemy pracownikom Dominos Pizza w Kaliszu za wspaniałe przyjęcie 🤗. Było pysznie 😋

DOGOTERAPIA

Mamy chomiki 🐹, króliki 🐰, świnkę morską, alpaki 🦙…dziś do zwierzęcej rodziny terapeutów dołącza Kaja 🐶 wraz z Przyjaciółką Naszej Szkoły- Panią Jolą ❤️

Rodoterapia w praktyce, czyli TOFIK w klasie III D

Uczniowie Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego w tym roku szkolnym podjęli się opieki nad świnką morską o imieniu Tofik. Sprzątają klatkę, karmią, opiekują się zwierzątkiem. Pani wychowawczyni czuwa zawsze nad wszystkimi czynnościami…a my? Jesteśmy bardzo dumni z 3 D ponieważ bardzo obowiązkowo podeszła do tego odpowiedzialnego zadania.👏

Dzień włoszczyzny

Specjalnie na tę okazję Panie: Katarzyna Chrzanowska, Beata Sztukowska i Renata Szulc przygotowały prezentację multimedialną dotyczącą włoszczyzny. Wyjaśniły skąd pochodzi i kto sprowadził ją do Polski. Omówiono ważne warzywne kwestie: które części są jadalne i mycie warzyw przed jedzeniem. Następnie uczniowie dowiedzieli się jakie potrawy można przygotować z surowych i gotowanych warzyw 🥕. Smacznym zakończeniem była degustacja przygotowanych potraw. Musimy przy tej okazji podkreślić wkład pracy każdej klasy 🙂, która przygotowywała warzywny specjał. Były sałatki warzywne 🥗, surówki, babeczki marchewkowe 🥧 oraz sok z marchewki 🥤 i napój z zielonej pietruszki – pysznie 😋, zdrowo i kolorowo .

W takiego rodzaju działania wpisuje się doskonale realizacja jednego z celów pracy w Zespołach Edukacyjno-Terapeutycznych czyli usprawniania samoobsługi, a takie spotkania są wspaniałą okazją do integracji między zespołami klasowymi, ale także nawiązywania kontaktów koleżeńskich i rówieśniczych 🫶🫂.

Dziękujemy wszystkim wychowawcom i uczniom za zaangażowanie- to było smaczne i miłe spotkanie 🙂

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Z okazji dziś przypadającego Światowego Dnia Zdrowia Psychicznego 😊 na stronie Naszej szkoły www.sps19.kalisz.pl powstał Kącik dla Rodzica. Zostały tam zamieszczone ważne materiały dla rodziców. Dodatkowo, by podkreślić ważność tego dnia Nasi Uczniowie z dużym zaangażowaniem wykonali plakaty tematyczne biorąc tym samym udział w konkursie plastycznym pod nazwą ,,Jak dbać o zdrowie psychiczne” 🧠.

Pomoc dla Gosi!!

Dla Naszej Małgosi ❤🤗❤ – akcja na PAŹDZIERNIK ‼️
Prosimy o wrzucanie rzeczy do dwóch koszy oznaczonych logotypem Fundacja Eco Textil znajdujących się na parkingu przy mleczarni. Sprzątamy, rozpowszechniamy i działamy 💪

11.10.2022 DZIEŃ PAPIESKI

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej

W Teatr im. Wojciecha Bogusławskiego w Kaliszu odbyły się wczoraj miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Podczas uroczystości Prezydent Miasta Kalisza Pan Krystian Kinastowski wręczył nagrody dyrektorom i nauczycielom za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze. Miło nam poinformować, że w gronie nagrodzonych znalazły się : Dyrektor Pani Sylwia Baranowska 🌹 oraz Pani Izabela Plichta 🌹 – wspaniały pedagog, wychowawca i wieloletni nauczyciel Naszej Szkoły 🤗. Gratulujemy Paniom oraz wszystkim wyróżnionym 🙂🙂🙂 .

PKO Bank Polski Biegajmy RazemPKO Bank Polski

‼️ Wygraliśmy 10.000 dla Naszej Szkoły ‼️

Reprezentacja Naszej Szkoły wzięła dziś udział w Ogólnopolskim 6.PKO Biegu Charytatywnym, którego głównym celem było wsparcie psychiatrii dziecięcej. Skład reprezentacji 🏃‍♀️ : Agata Magdzicka-Banach 👏, Marta Szymanowska 👏, Dorota Jarczewska 👏 , Monika Skrzypek 👏, Marta Ignaszak 👏, Michalina Powałowska 👏, Anna Bolińska 👏, Bogumiła Kobylińska 👏. Poza nauczycielami w biegu dedykowanym dzieciom wzięli udział Nasi Uczniowie (i kibice jednocześnie) -Klaudia 👏, Oliwia👏 i Filip👏.

Zwyczajem tej ogólnopolskiej imprezy jest możliwość udziału w konkursie na NAJLEPSZĄ STREFĘ KIBICA 😍😎…nas namawiać nie trzeba 😉 zorganizowaliśmy się , zabraliśmy instrumenty 🥁🎺🪘, strażacką syrenę i z ogromnym zaangażowaniem 💪 dopingowaliśmy kilkuset uczestników sportowej imprezy w Sieradzu. Ku radości Nas tam obecnych Nasza Strefa Kibica została wybrana najlepszą i tym samym wygraliśmy 10.000 zł !!😍

Każdego roku w 12 miastach w Polsce o tej samej godzinie organizowany jest PKO Bieg Charytatywny. Co roku odbywa się on w 12 nowych lokalizacjach – w tym roku impreza odbywała się w Zakopanem, Koszalinie, Zielonej Górze, Sieradzu, Katowicach, Sochaczewie, Ostródzie, Stalowej Woli, Łomży, Polkowicach, Biłgoraju i Rypinie.Po wygraną pojechaliśmy do Sieradza 🙂 !!. Dziękujemy Nauczycielom i Przyjaciołom Szkoły za udział 🤗, niezawodnej Radzie Rodziców za obecność i zaangażowanie 🤗 , a wszystkim, którzy pomogli w szybkiej organizacji naszego wyjazdu przesyłamy serdeczności !! 🤗

Za zdjęcia dziękujemy Panom: Marcinowi Janiakowi 🙂 i Andrzejowi M. Olejniczakowi 🙂

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Dziś obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania 📚, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. W tym dniu w szkołach, bibliotekach i innych miejscach publicznych wszyscy głośno czytają dzieciom. Z okazji tego dnia w PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu gościł Jakub Tylman, autor książek edukacyjnych 📖 , utytułowany pedagog, nauczyciel przedszkola i wykładowca. Również przedstawiciele Naszej szkolnej społeczności wraz z Panią Katarzyną Janowską w ramach rozwijania swoich czytelniczych zainteresowań wzięli udział w spotkaniu 🙂 .

Fot. PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu

Las w słoiku

W ramach międzyklasowej współpracy dwa Zespoły Edukacyjno-Terapeutyczne rozpoczęły cykl jesiennych warsztatów. Podczas pierwszego uczniowie tworzyli „Las w słoiku” 🍂🍁🍂. Atmosfera zajęć 🤗 służyła integracji rówieśników 🙂

Międzynarodowy Bieg PTOLEMEUSZA

Ten zespół klasowy „Dzień Chłopaka” obchodzi każdego dnia 🙂 , a to za sprawą Ewelinki ❤, która na każdym kroku dba o swoich kolegów z klasy : Alana ❤, Lucjana ❤ i Dawida ❤ . W połączeniu z wychowawczynią – Panią Beatą i Panią Kasią, która wspomaga pracę nauczyciela klasa 2-3 C ZET tworzy szczęśliwą klasę 😍🌞😍

Dzień Chłopaka

Brawa dla Pań 🏃‍♀️, ale także rodziców Naszych Uczniów, którzy uczestniczyli w biegu… widzieliśmy Tatę Lenki 🙂 . Gratulacje 👏

Jesień u najmłodszych

„King, mój przyjaciel lew” – wyjście do kina 🎥

Jesiennych warsztatów ciąg dalszy 🍂🍁🍂

Dziś ponownie spotkały się dwa Zespoły Edukacyjno-Terapeutyczne – kl.2-3 C i kl.3 D. Tematem warsztatowego spotkania była „Jesienna porcja zdrowia – warzywa, owoce, przetwory”. Uczniowie smakowali, momentami zajadali się 😋 owocami 🍎🍇 , warzywami 🫑🥒 oraz przetworami. Było smacznie 😋, edukacyjnie i wesoło 😆. Zespół był zgrany, panowała atmosfera sprzyjająca integracji. Z niecierpliwością oczekujemy na kolejne emocjonujące warsztaty, które już za tydzień .

„King, mój przyjaciel lew” – wyjście do kina 🎥

Duża część szkolnej społeczności udała się dziś do kina w ramach obchodów „Dnia Chłopaka”. Ponad 60 uczniów wraz z opiekunami mobilnie (dzięki Kaliskim Liniom Autobusowym) sprawnie przemieściło się z ul. Budowlanych na ul. 3 Maja. Poza przyjemnością i wrażeniami płynącymi z filmu wyjście to było świetną okazją do usprawniania kompetencji społecznych.

Pierwszaki 👧👦👧🏻👦🏻

Pierwsze dni w szkole mają szczególne znaczenie dla uczniów, którzy w szkolnych ławkach zasiadają pierwszy raz 🙂 . W Naszej szkole mamy kilka klas pierwszych , jednak dziś przedstawimy jedną z nich – Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny kl. I C. Do tej klasy uczęszczają: Basia, Rysiu i Maciek. Pierwsze dni w Nowej Szkole to czas na poznanie się, wspólną zabawę i aklimatyzację w nowej, szkolnej przestrzeni. Wychowawczyni – Pani Justyna 👩‍🏫 oraz Pani Magda 🙂, która wspomaga pracę nauczyciela dołożyły wszelkich starań, by pierwszaki już od pierwszych dni były szczęśliwe 😍. Uczniowie stworzyli już razem klasowy regulamin 🤓. Życzymy Wam samych szkolnych sukcesów 🤗.

Międzynarodowy Dzień KROPKI

15 września obchodzimy Dzień Kropki, niby błahe święto, ale po poznaniu genezy nabiera ono mocy!

🔴🟠🟡🟢🔵🟣

Historia pochodzi od książki The Dot, którą napisał Peter Reynolds, opowiada ona o kropce, która zmieniła świat małej Vashti i dziewczynka uwierzyła w siebie. Gorąco zachęcamy do zapoznania się z książką, po niej kropka już nigdy nie wygląda tak samo 🙂

Warsztaty areterapeutyczne 👩‍🎤🎶🤩

Dzięki zacieśnionej współpracy z Młodzieżowy Dom Kultury w Kaliszu , dziś rozpoczęliśmy cykl całorocznych arteterapeutycznych warsztatów, na które uczęszczać będą trzy Zespoły Edukacyjno-Terapeutyczne – kl. 3D, 2-3E oraz 4C. Warsztaty realizować będzie dla Nas Pani Magdalena Żarnecka 🙂. Bardzo się cieszymy na kolejny rok współpracy z Panią 🤗

III Regionalny Dzień Młodego Sportowca Wolica 2022

„Mała” rozgrzewka na początek roku szkolnego w wykonaniu Naszych najmłodszych uczniów – członków Klubu Olimpiad Specjalnych działającego przy Naszej Szkole 👨‍🎓👩‍🎓.

Okazją do rozgrzewki był VIII Regionalny Dzień Młodego Sportowca Wolica 2022, w której wzięła udział najbardziej roześmiana 🙂 i pełna energii ekipa, która nie boi się wyzwań. Basia 💪 Ewelinka 💪 Agatka 💪Olek 💪 Rysiu 💪 Maciek 💪 Alan 💪 i Mikołaj 💪 pokonali 11 konkurencji sprawnościowych 🎈⚽️⚾️🥎🏀🏐🎾🥅⛳ zdobyli 11 odznak🎖🏅i na koniec zasłużony medal olimpijski🥇 Świetny start na dobry początek roku 👍 JESTEŚCIE ŚWIETNI 🤗
Bardzo dziękujemy:
👉organizatorom za wspaniałą sportową imprezę 🙂
👉Naszym szkolnym trenerkom 💪, które wspaniale motywowały sportowców. Podziękowania dla Pań: Marty ❤ , Moniki ❤ , Lidki ❤, Justyny ❤, Beaty ❤ , Kasi ❤, Ani ❤.

Ogromne i serdeczne podziękowania kierujemy również do Pana Piotra Konopy 🤗, który zapewnił bezpieczny dojazd na Wolice oraz powrót sportowców do szkoły . Dziękujemy !!! ❤

XIII Finał Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowaczych

Drużyna Naszej szkoły została po raz pierwszy w historii Mistrzem Polski 🥇🏆!!!! Uczniowie klasy 6a, w składzie Fabian Libudzic💪 Wiktor Przysło💪Krystian Ziółkowski💪wzięli udział w XIII Finale Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowaczych. Zawodnicy zmagali się z pięcioma konkurencjami: test z przepisów ruchu drogowym, test skrzyżowań, pierwsza pomoc, jazda po rowerowym miasteczku ruchu drogowego oraz rowerowy tor przeszkód. Nasi uczniowie okazali się najlepsi, pokonując drużyny z Poznania, Polic, Wrocławia, Wschowy, Jońca, Pruszkowa, Częstochowy i Bochni. Dodatkowo nasz zawodnik Wiktor zajął 1 miejsce w klasyfikacji indywidualnej oraz dostał nagrodę specjalną za najlepszy wynik na rowerowym torze przeszkód 🚴‍♂️

Sukces naszej drużyny, to efekt pracy nauczycieli wychowania fizycznego Pani Marty Szymanowskiej oraz Pana Huberta Piaseckiego. Chłopaki !!!! Rozpiera nas duma ❤.

Dziękujemy także Pani Annie Tkacz, Beacie Jóźwiak, Monice Skrzypek, Justynie Knychaus oraz Szymonowi Blachowskiemu za oprawę organizacyjną, artystyczną i muzyczną uroczystości zamknięcia ❤ .

SztukaKuka i My

Na rzecz dzieci, nie tylko tych z niepełnosprawnościami działaliśmy przy okazji jaką był Dziecięcy Festiwal Działań Artystycznych „SztukaKuka”. Nasi wspaniali nauczyciele ku radości dzieci przygotowali i zrealizowali kreatywne warsztaty:

👉GUZIK Z PENTELKĄ” , który w kaliskim MDK prowadziły:

– Michalina Powałowska🌷

– Agata Morawska🌷

– Agata Kopczyńska🌷

– Justyna Knychaus🌷

– Kamila Szymańska🌷

👉„OBRAZ ZAMKNIĘTY W RAMIE” warsztat w Cafe Calisia zrealizowały:

– Anna Tkacz🌷

– Beata Jóźwiak🌷

– Jolanta Stasiak🌷

– Anna Bolińska🌷

– Małgorzata Kowalska- Płóciennik🌷

– Marta Ignaszak 🌷

Dzień Dziecka- stanica harcerska- Szałe 2022

Nasz dla Naszych – DZIEŃ DZIECKA 😍🤗😍

Pełen radości i uśmiechu 🙂 dla dzieci wspaniały festyn udało się zorganizować dzięki zaangażowaniu wielu osób. Dziękujemy:

-pomysłodawcom i realizatorom – nauczycielom wychowania fizycznego oraz Paniom Agacie Morawskiej, Kamili Szymańskiej i Marcie Ignaszak ❤

– Radzie Rodziców za organizację i obsługę poczęstunku 🙂

– Kaliskim Liniom Autobusowym oraz OSK PAWLAK , które grzecznościowo zapewniły nam transport na stanicę harcerską w Szałe jak również bezpieczny powrót do szkoły 🤗

KM PSP w Kaliszu za profesjonalny i ciekawy pokaz

– Tacie Małgosi za utrwalone na fotografiach chwile 🙂

Z tego miejsca raz jeszcze samych uśmiechów dla wszystkich dzieci. Bądźcie szczęśliwe 🤗

Zielny Dworek w wielkanocnej odsłonie 🙂🐰🙂 Zabawy i ludowe tańce, ludowa muzyka, gwara, przejażdżki wozem i spotkanie z końmi to tylko niektóre z ogromu aktywności 🤩 jakie zaproponował nam jak zwykle twórczy i kreatywny Zielny Dworek😍. Dużą ciekawością, ale i wysiłkiem cieszyło się przygotowywanie masła, które później uczniowie zjedli z pieczywem i kiełbaską 😋. To kolejna wycieczka, która była wspaniałą okazją na spędzenie aktywnego czasu razem – Uczniowie, w tym Jura i Nazar, którzy są już Nasi ❤, Rodzice, Nauczyciele – wspaniała lekcja z zespołowej integracji !! Dziękujemy Paniom: Beacie Kujawiak-Sztukowskiej i Katarzynie Chrzanowskiej za organizację wycieczki 🙂

25 marca w Kaliszu odbyła się Konferencja Inaugurująca projekt „Pilotażowe wdrożenie modelu Specjalistycznych Centrów Wspierających Edukację Włączającą (SCWEW)”, którego celem jest poprawa dostępności usług edukacyjnych dla dzieci/uczniów ze zróżnicowanymi, w tym ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi”. W imieniu Prezydenta Miasta Kalisza Krystiana Kinastowskiego konferencję otworzyła i prowadziła Pani Dyrektor. Uroczystość uświetnił wyjątkowy ❤ podsumowany owacjami na stojąco 🙂 występ Naszych Uczniów, który poruszył wszystkich zgromadzonych gości. Byli nimi :

• Minister Edukacji i Nauki -prof. Przemysław Czarnek

Robert Gaweł – Wielkopolski Kurator Oświaty

• Dyrektor Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie – Tomasz Madej

• Kierownik Projektu – Agnieszka Pietryka

• Dyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu – Violetta Słupianek

• Naczelnik Wydziału Edukacji – Ewelina Dudek • Wizytatorzy Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu

• Ilona Nieroda reprezentująca Annę Skupień – Dyrektora Oddziału Wielkopolskiego PFRON

• Dyrektorzy placówek edukacyjnych z terenu miasta Kalisza

• Dyrektorzy Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych z rejonu delegatury KO

• Dyrektorzy Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych

• Dyrektorzy placówek współpracujących w projekcie • Koordynatorzy projektu, prelegenci, nauczyciele, pedagodzy

W dalszej części wystąpił Grzegorz Płonka, którego historia była inspiracją do powstania filmu „Sonata”. „Polskie drogi” i „Sonata księżycowa” w wykonaniu Grzegorza dopełniły wzruszeń każdego uczestnika konferencji. W dalszej kolejności zaproszeni goście wygłosili wiele ciekawych prelekcji związanych z tematem realizowanego projektu. Podczas konferencji Pani Dyrektor odebrała z rąk Ministra Edukacji i Nauki Dyplom Uznania za zasługi w dziedzinie oświaty i wychowania. Przy tej okazji podziękowała za wszystkie serdeczne słowa dla Naszej Szkoły, jej kadry i Uczniów. Cieszymy się , że jesteśmy jedyną placówką w Wielkopolsce, która realizuje pilotażowy projekt SCWEW 🙂
(szczegóły www.scwewkalisz.pl )
Konferencja była transmitowana online.
Nagranie dostępne pod linkiem https://www.youtube.com/watch?v=Z_rEHar2ILA
Fot. Andrzej Marek Olejniczak
Ministerstwo Edukacji i NaukiSzkoła Podstawowa nr 12 im. Księcia Bolesława Pobożnego w KaliszuPubliczne Przedszkole nr 18 im. „Chatka Puchatka”Zespół Szkół Zawodowych im. Zesłańców Sybiru w KaliszuZespół Szkół Specjalnych w Ostrowie WielkopolskimII Liceum Ogólnokształcące im.T.Kościuszki w KaliszuKuratorium Oświaty w Poznaniu

21 marca – Świętowaliśmy „Światowy Dzień Zespołu Downa ” ❤ Dziś Nasi Wyjątkowi ❤ posadzili spersonalizowane bzy. Każdy Wyjątkowy Uczeń otrzymał swoją imienną tabliczkę, którą oznaczył swoje drzewko, po czym z pomocą Pana Janusza zasadził bez. Od dziś wszyscy będziemy dbać i pielęgnować aleję z 14 bzów 🤩CuDOWNy , wspólny czas ❤ !! Dla nieobecnych dziś Uczniów bzy posadzili koledzy z klasy ❤ . Wiktoria, Eliza, Ewelina, Kacper….czekamy na Wasz powrót do szkoły 🙂 .

Z wizytą w leśniczówce…

Załączamy galerię zdjęć z niedawno odbytego wyjazdu do Leśniczówki w Winiarach🐇🌳🐾 .
Cieszymy się , że mogliśmy wznowić wyjazd do leśniczówki, bo przez pandemiczne obostrzenia dawno Nas tam nie było 🙂 . Wyjazd dla Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych zorganizowały Panie Beata Kujawiak-Sztukowska i Pani Katarzyna Chrzanowska.

ZBIÓRKA KARMY

Sianko ,kolbę chciałbym zjeść 😋

W brzuszku burczy !! Daj mi jeść

Na przekąskę mam dziś chęć

wesprzyj proszę i w zbiórkę się wkręć🙃

Zapraszamy wszystkie zaprzyjaźnione placówki: przedszkola i szkoły jak również funkcjonujące w nich Koła Wolontariatu do włączenia się w akcję zbiórki pokarmu dla naszych pupili : ➡️chomików: Dorotki, Franka, Bezy 🐹🐹🐹➡️królików: Tulisia, Lili, Tusi 🐰🐰🐰➡️świnki Tofika 🐷🙈Zwierzaki w ramach rodoterapii towarzyszą uczniom Naszej Szkoły we wszystkich szkolnych aktywnościach. Zapraszamy 🤗Szkoła Podstawowa nr 13 w KaliszuSzkoła Podstawowa nr 8 w KaliszuNiepubliczne Przedszkole Pluszaki z oddziałami specjalnymiI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w KaliszuSzkoła Podstawowa Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu

To były urodziny 😍🎂😍 !!!Osiemnaste urodziny obchodził dziś Bartek : były życzenia, prezenty i jak zawsze wspaniała atmosfera . Bartku raz jeszcze życzymy Ci , by uśmiech towarzyszył Ci w dalszym, dorosłym życiu. Bądź szczęśliwy i niech otaczają Cię dobrzy ludzie ❤ !!

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ PIZZY

DZIEŃ UŚMIECHU

W Naszej Szkole świętujemy każdego dnia ! 😁

PROGRAM ERASMUS

W ramach programu Erasmus gościmy nauczycieli z Francji. Jak widać czują się u Nas jak w domu. 🇫🇷🤗🇫🇷.

NAUCZYCIELE Z FRANCJI W NASZEJ SZKOLE

Nauczyciele z Francji 🇫🇷 podczas dzisiejszego wizytowania Naszej Szkoły obserwowali zajęcia muzyczne z MUZOGRAMAMI na przykładzie melodii GAWOTA -starofrancuskiego tańca. Muzogramy to znaki graficzne osadzone w danym utworze muzycznym, to fantastyczne, metodyczne narzędzie do pracy w ramach umuzykalniania dzieci, ale również pozwalające doskonalić sprawność manualną, rozwijać koordynację wzrokowo – słuchowo – ruchową i wiele innych sfer rozwoju dziecka 🙂 . Goście zafascynowali się tą metodą i po powrocie do kraju wdrożą ją do swojej pracy 🙂

DZIAŁAMY

Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu i NASI wspaniali Uczniowie od wczoraj realizują projekt wygranego MURALU🙂. Niebawem pokażemy efekt końcowy 🙂 jak i teledysk z realizacji przedsięwzięcia.🤗

OLIMPIADY SPECJALNE

21.10 odbył się VXIII Regionalny Dzień Treningowy Programu Aktywności Motorycznej Olimpiad Specjalnych. Udział w nim wzięli Ania, Oskar, Ania, Dominik, Wiktor, Ksawery i Ania – uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Każdy zawodnik wziął udział w 3 zadaniach ruchowych (konkurencjach) tak, by zademonstrować swoje maksymalne możliwości. Na koniec zmagań wszyscy uczestnicy zostali uhonorowani medalami🥇🥇🥇Na medal🏅ale w roli wolontariuszy, spisali się uczniowie klasy 6a, którzy wsparli organizację zawodów, na co dzień należąc do szkolnego koła wolontariatu ❤. Ale tego wszystkiego nie byłoby gdyby nie Wy, nasi najwytrwalsi, po prostu najlepsi sportowcy 👌Cała sportowa drużyna, ta w domu i w szkole, pokazała że nie rywalizacja a radość przeżywania sportowych emocji i przełamywania lęku było nadrzędnym celem. Dziękujemy🤗Olimpiady Specjalne Wielkopolskie-Konin😍😊

DZIEŃ RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

13 października to Światowy Dzień Ratownictwa Medycznego. Z tej okazji w Naszej Szkole gościliśmy Panią Jolantę Zimniak – pracownika Służby Zdrowia z Szpital Kalisz, która poinstruowała uczniów jak należy udzielać pierwszej pomocy w przypadku krwotoku, zadławień i oparzeń. Uczniowie mieli także możliwość praktycznie przećwiczyć instruktaż resuscytacji. Bardzo dziękujemy Pani Jolancie ❤ za profesjonalne wsparcie nas w temacie udzielania pierwszej pomocy 🙂

JESIEŃ

Mariusz Kosakowski, klasa 4a

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Dzień Edukacji Narodowej w Naszej Szkole był dniem życzeń i uśmiechów od Uczniów 😊. To także dzień w którym w poczet Uczniów przyjęliśmy najmłodszych pierwszoklasistów 🙂 . Z pomocą nauczycieli Nasi podopieczni przygotowali piękną część artystyczną za którą raz jeszcze dziękujemy 🙂

JEST PIĘKNIE

Jesienna odsłona Naszego szkolnego ogrodu 🍁

KUBA Z MUZYCZNYMI POZDROWIENIAMI

Dziękujemy Wam… Kuba z muzycznymi życzeniami dla pracowników Szkoły 🤗

GRATULUJEMY !!!

Nasza Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 działa w wielu aspektach. Jesteśmy doceniani przez Rodziców, lokalną społeczność, Organ Prowadzący, Związek Nauczycielstwa Polskiego. Miło nam poinformować, że z okazji Dnia Edukacji Narodowej trzy przedstawicielki Naszego Grona zostały docenione i wyróżnione Nagrodą Prezydenta Miasta Kalisza 🙂 . Dziękujemy za zaufanie , wsparcie i współpracę. Gwarantujemy, że zwierciadłem jakości Naszej pracy są i nadal będą szczęśliwi i bezpieczni- dla Nas najważniejsi Uczniowie ❤ .

ŚWIĘTO PAPRYKI

W minionym tygodniu obchodziliśmy Święto Papryki 🌶🌶🌶 . Uczniowie w ramach zajęć hortiterapii wyhodowali w szkolnym ogrodzie różne jej gatunki, a teraz zebrali się, by zobaczyć przygotowaną prezentację i dowiedzieć się czegoś więcej o tym zdrowym warzywie. Klasy przygotowały potrawy z papryki, które ze smakiem wszyscy próbowali 😋. Każda klasa otrzymała tematyczne karty pracy. Bardzo dziękujemy wychowawcom za zaangażowanie w to szkolne święto🙂

WYCIECZKA DO MIEJSKIEJ BIBLIOTEKI PUBLICZNEJ W KALISZU

Poza edukacją Nasi Uczniowie czynnie uczestniczą w życiu kulturalnym lokalnego środowiska. Przykładem jest udział kl.7a w wystawie Marka Lapisa pt. ,, Granice barw,”. Bardzo dziękujemy za zaproszenie Dyrektorowi Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu Panu Robertowi Kucińskiemu. Udział w wystawie był dla Uczniów niezwykłym przeżyciem… mogli za pomocą różnych zmysłów poczuć i ,,zobaczyć,, to co osoby niewidome.

ROZPIERA NAS DUMA

Chór Nauczycielski działający w Naszej Szkole nagrał hymn dla I Liceum Ogólnokształcące im. Adama Asnyka w Kaliszu. Autorem muzyki do hymnu Liceum jest Pan Marek Jung 🎹 – Nasz katecheta , który w swoim dorobku muzycznym ma już wiele autorskich kompozycji. Biorąc pod uwagę dorobek artystyczny Chóru pod kierownictwem Pani Katarzyny Machowicz-Kulińskiej Pani Dyrektor podjęła decyzję o wydaniu płyty 🤩…ta ma ukazać się pod koniec roku szkolnego. 🎤🎹🎧

Z ŻYCIA KLASY 1A

Mimo, że dopiero od września są uczniami pracują juz pełną parą 😊. Udział w sprzątaniu świata, zajecia z alpakoterapii, warsztaty pizzy to między innymi aktywności wspierające edukację. Pierwszaki tworzą zgrany klasowy zespół 🤗

SPS 19 NAJLEPSZA NA ŚWIECIE…. 🎤🎶🎤

Posłuchajcie jak o Naszej Szkole śpiewają uczniowie 😊😍😊

TRENINGI Z KKS Kalisz⚽️⛹️‍♂️⚽️

Rozpoczęliśmy treningi z KKS Kalisz , trenerem Naszych Uczniów jest utytułowany Ernest Konon. Z tego miejsca dziękujemy trenerowi za pomysł objęcia profesjonalnymi treningami naszych sportowców i zaszczyt występowania w barwach KKS Kalisz. Dziękujemy także Prezesowi KKS-u Andrzejowi Machlańskiemu za realizację tego innowacyjnego pomysłu. Tymczasem działamy !! Zapraszamy na treningi chętnych uczniów i uczennice ,nabór w trakcie ⚽️

INNOWACJE PEDAGOGOGICZNE Z ZAPRZYJAŹNIONĄ SZKOŁĄ

Dziękujemy Paniom Agnieszka Skipirzepa-Sapińska i Marcie Lisiak za zaangażowanie uczniów Szkoła Podstawowa nr 8 w Kaliszu w innowację pedagogiczną. Zainicjowane wspólne spotkania w ramach zajęć z arteterapii zaowocowały pięknymi pracami, ale co równie ważne pozytywnymi relacjami i emocjami 😍…te zostaną z Nami na długo 🤗. Licząc na dalsze wspólne projekty dziękujemy i pozdrawiamy całą społeczność Szkoła Podstawowa nr 8🙂

ZAJĘCIA WWRD

Wystartowaliśmy z zajęciami Wczesnego Wspomagania Rozwoju Dziecka – zajęciami dla dzieci od urodzenia do momentu pójścia do szkoły. Nasz najmłodszy podopieczny ma 20 miesięcy 🤗. Cieszymy się, że wszystkie dzieci szybko się zaadaptowały i już pracują z naszymi specjalistami 🙂.

NIEZWYKŁY GOŚĆ

Na ostatnich zajęciach koła językowego uczestnikiem był robot EMYS😍. Robot „wyręczył” prowadzącą koło poprzez zadawanie dzieciom pytań dotyczących: zwierząt, przyborów szkolnych, dni tygodnia itd. Uczniowie mieli również okazję zagrać wspólnie w grę „Hot potatoes”. Co ciekawe Emys nie tylko uczył i bawił, ale ku zaskoczeniu wszystkich okazywał emocje 🤗. Kiedy był głaskany przyjemnie mruczał😍. Kolejny raz uczyliśmy się bawiąc 😊.

Wycieczka pod hasłem „WYKOPKI”

Edukacja w formie zabawy czyli wycieczka pod hasłem WYKOPKI🥔🥔, a w niej ogrom euforii za które dziękujemy Zielny Dworek . Dziękujemy także Paniom Beacie Sztukowskiej i Katarzynie Chrzanowskiej za pomysł oraz zorganizowanie tak wspaniałej wycieczki 😊 !!

Muzyką i tańcem rozpoczynamy tydzień

Bieg Erasmusa czyli bijemy rekord Polski!

24 września 2021 r. razem z biegaczami z całej Polski społeczność Naszej Szkoły rywalizowała w V Biegu Erasmusa 🏃‍♀️🏃‍♂️🏃‍♀️.W tegorocznej edycji, wspólnymi siłami, podjęliśmy próbę pobicia rekordu Polski w kategorii „najwięcej osób, które wzięło udział w wirtualnym biegu w ciągu 24 godzin”. W zawodach uczestniczyło 8 czteroosobowych drużyn. Skład dwóch kolejnych drużyn stanowili nasi nauczyciele 😊. Zawody, które miały charakter wirtualny, zostały rozegrane na boisku szkolnym. Uczestnicy bardzo się starali i dopingowali siebie nawzajem 🤗💪🤗. Towarzyszyła nam prawdziwie sportowa atmosfera. Na zakończenie uczestnikom zostały wręczone medale oraz upominki przygotowane przez Narodową Agencję Programu Erasmus. Dziękujemy szkolnej Radzie Rodziców 🤗 za zapewnienie naszym sportowcom wody oraz zdrowe przekąski.Bieg odbył się w ramach akcji „Europejski Tydzień Sportu”.

RODOTERAPIA – artykuł o działaniach w Naszej Szkole !

RODOTERAPIA – czyli terapia gryzoniami w Szkole Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu – Kalisz, ESKA.pl

BUDŻET OBYWATELSKI 2022 !

Głosowanie w Budżecie Obywatelskim 2022 rozpoczęte !!😊💪😊

Prosimy o wsparcie Naszego projektu. Karty do głosowania dostępne są w Naszej Szkole oraz w punktach na terenie miasta tylko do 24 września.

WYGRALIŚMY MURAL !!!

Pełni ekscytacji informujemy, że własnie dotarła do Nas wiadomość , że zostaliśmy laureatami konkursu organizowanego przez Regionalny Ośrodek Polityki Społecznej w Poznaniu realizowanego w ramach kampanii psychoprofilaktycznej #PrawdziwiLudzie. Celem konkursu było wyłonienie projektu, który najtrafniej przekaże ideę „self care” – dbałości o własny dobrostan psychiczny. Pomysłodawcą Naszego projektu jest Pani Dyrektor , a projektantką grafiki Pani Agata Morawska 🙂. Chcieliśmy pokazać, że szczególnie dbamy o Nasze dzieci organizując dla nich takie aktywności, by były radosne i szczęśliwe . Konkursowy projekt idealnie wpisuje się w misję Naszej Szkoły ❤ .
NAGRODY !! 🙂 Poza realizacją 2 godzin konsultacji specjalisty z zakresu malowania murali, nagrodą jest pokrycie kosztów wykonania, dokumentacja filmowa z powstawania oraz produkcja kilkuminutowego klipu z podkładem muzycznym w postaci utworu wykonanego przez grupę Naszych Uczniów.

SIŁOWNIA MARZEŃ !!!!

„Siłownia Marzeń” oddana do użytku 💪😍💪Dzięki środkom w kwocie 2️⃣0️⃣0️⃣0️⃣0️⃣ zł pozyskanym przez Panią Dyrektor z Telewizji Polskiej SA w ramach projektu „Reklama Dzieciom” udało się oddać do użytku „Siłownię Marzeń”🤩. To miejsce stworzyliśmy na potrzeby Uczniów, ale także pracowników Szkoły oraz Rodziców. Dziś w obecności Naczelnik Wydziału Edukacji Pani Eweliny Dudek, Wicedyrektor Delegatury Kuratorium Oświaty w Kaliszu Pani Anny Piotrowskiej oraz przedstawicielce AWIR Drukarnia, Reklama, Gadżety Reklamowe Pani Karoliny Jakubowskiej Uczniowie zaprezentowali wielorakie specjalistyczne sprzęty jakimi dysponujemy w siłowni. Tym samym pokazali jak bardzo cieszą się z powstania takiego miejsca 🙂.Siłownia jest kolejnym miejscem, które udało się stworzyć dzięki wzorcowej pracy zespołowej. Z tego miejsca dziękujemy:- Panu Andrzejowi Olejniczakowi oraz Michałowi Olejniczakowi (Tacie i bratu Małgosi) za pomalowanie pomieszczenia- Pani Marcie Szymanowskiej za koordynowanie realizacji projektu- Decathlon Kalisz za specyfikację oraz złożenie sprzętu- Pani Karolinie Jakubowskiej za wsparcie w realizacji projektu i stałą współpracę- niezastąpionemu Panu Januszowi za wsparcie techniczne Siłownia to Nasze kolejne wspólne dzieło 🤗🙂🤗

„You make me feel”

” You make me feel” Arethy Franklin czyli Kuba i Bartek w pierwszej w tym roku szkolnym muzycznej aranżacji 👌🥁👌. Wykonanie perfekcyjne, tym bardziej, że ze słuchu 🙂. Obejrzyjcie do końca 😉

OLIMPIADY SPECJALNE

Aktywnie i z przytupem zajęcia sportowe rozpoczęli członkowie Klubu Olimpiad Specjalnych. Klub, który działa przy Naszej Szkole podlega pod Olimpiady Specjalne Wielkopolskie-Konin. Jak widać uśmiechy, energia i zapał do działania są , póki pogoda dopisuje uczniowie ćwiczą na powietrzu 🙂 . Opiekunami klubu są nauczycielki wychowania fizycznego : Pani Marta Szymanowska oraz Pani Monika Skrzypek . W nowym roku szkolnym całej klubowej rodzinie życzymy sportowych sukcesów 💪😍💪

Smaczne warsztaty 😋

Na zaproszenie Domino’s Pizza klasa 7a wybrała się na smakowite warsztaty, gdzie mogła zrealizować zagadnienia z doradztwa zawodowego. Każdy uczeń mógł samodzielnie przygotować własną pizzę pod czujnym okiem i z instrukcją pracowników pizzerii, po czym ku naszej ogromnej radości zjeść przepyszne kulinarne dzieła prosto z pieca🙂. Serdecznie dziękujemy pizzerii Domino’s Pizza za miłą atmosferę i wspaniałe pyszności 😋

Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka czas zacząć !!

Jednym z Naszych podopiecznych jest 22-miesięczny Wiktor 😍, który przybył dziś na zajęcia WWRD. Tak jak pozostałe dzieci otoczymy opieką 🤗 . Zapewniamy najlepsze formy wsparcia i specjalistyczną opiekę:-pedagoga specjalnego-logopedy/neurologopedy-terapeuty SI-neurorehabilitanta-surdopedagoga-tyflopedagoga

Aktualności

Początek roku szkolnego to czas dla najmłodszych uczniów na poznanie kolegów, nauczycieli, ale także szkoły . Dziś między innymi Uczniowie klasy „I a” wraz z wychowawczynią zwiedzali wszystkie szkolne zakamarki, odwiedzili Panią Dyrektor, Panią Pielęgniarkę, zwiedzili także salę gimnastyczną i szkolne boisko. Dzieci są ciekawe wszystkiego i co najważniejsze wspaniale czują się w nowym klasowym zespole.

UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

2021/2022

1 WRZEŚNIA 2021

Klasy lekkie godzina 9:00

Klasy ZET godzina 10:00