Nasze zajęcia

Wiosenne porządki

Dziś uczestnicy zespołów rewalidacyjno- wychowawczych zrobili prawdziwe wiosenne porządki 🧹🪣. Ich działania polisensoryczne nie dość, że przyjemne to jeszcze pożyteczne 🙂 . Teraz wiosna zapewne już przybędzie – jest czysto, pachnąco, wszystko aż lśni 🌱🌷

Budka lęgowa

Stuk i puk 🛠🪚🔨, czyli zajęcia grupowe zespołów rewalidacyjno-wychowawczych w budowaniu budki lęgowej dla ptaków 🪶🐦, a przy okazji świetna sposobność do zespołowej pracy🤝.

Wspólne zajęcia

Wizyty w kl.8F ZET u Piotrka, Konrada i Gosi nigdy nie są nudne 😊 Tym razem uczestnicy Zespołu Rewalidacyjno-Wychowawczego wraz z kolegami malowali ogromne akwarium 🎨🖌️🐠. Jak na zajęcia rozwijające kreatywność przystało przy czynnym udziale wszystkich uczniów💪 powstało piękne dzieło 🤩. Jak zawsze panowała serdeczna atmosfera i wszyscy świetnie się przy tym zadaniu bawili 🙂 .

Święto Dyni

Dyniowe Święto 🎃 w szkolnej świetlicy 🤩

Jubileusz 18-tych urodzin Paulinki

Jubileusz 18-tych urodzin 🥳

Dziś Paulina wraz z kolegami i koleżankami z innych klas świętowała swoje wyjątkowe urodziny 😍. Był tort 🎂, życzenia, tańce 🕺, ale przede wszystkim wspaniała atmosfera 🤩, którą stworzyła najbliższa Jubilatce szkolna społeczność .Najważniejsze ,że świętując tak ważne urodziny Nasi uczniowie po tylu latach spędzonych w Naszej Szkole dojrzewają , są szczęśliwi, bo mają wokół siebie przyjaciół i nawiązane w szkole piękne relacje ,które zostają z nimi na zawsze ❤️. Paulinko z ogromnym wzruszeniem i radością przekazujemy raz jeszcze najlepsze życzenia pomyślności i zdrowia ponad wszystko

13- te urodziny Zuzi

Ogrom serdeczności, uśmiechów i prezentów popłynął dziś do Zuzanny ❤ , która obchodziła 13-te urodziny. Koleżanki i koledzy z Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych przybyli dziś do klasy Zuzi i wraz z Nią świętowali 🥳. Zuziu 🤗, bądź szczęśliwa i radosna…racz Nas wszystkich swoim uśmiechem 🙂 i serdecznością 🙂 .

Urodziny to wspaniała okazja dla uczniów do kształtowania kompetencji społecznych 🙂 dlatego staramy się je w Naszej Szkole kultywować.

15-te urodziny Wiktorii!

W minionym tygodniu uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wraz z Jubilatką Wiktorią świętowali Jej 15-te urodziny 🎂. Były upominki , życzenia 🥰 i urodzinowy tort 🥳.

Wiktoria !! Życzymy Ci zdrowia ❤ i uśmiechu każdego dnia ☺️

Uczymy się poprzez aktywne działanie

W minionych tygodniach uczniowie dwóch Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych z klas pierwszych uczyli się o bezpieczeństwie na drodze i w szkole. By łatwiej przyswoić ważne informacje wybrali się na spacer w okolicach szkoły, uczyli się przechodzić przez pasy, poznawali znaki drogowe, porównywali ulicę na obrazku z ulicą w rzeczywistości 🙂.

Palce lizać

Członkowie koła kulinarnego „Palce lizać” 😋 działania w nowym roku szkolnym zainaugurowali przygotowaniem zupy pomidorowej 🍅. Samodzielnie przygotowana smakuje najlepiej 😋. Cieszymy się, że rozwijacie swoje zainteresowania, a tym samym i umiejętności w zakresie samoobsługi 🙂 !!!

Nasze Alpaki Cudaki

Po wakacyjnej przerwie zawitały do Nas Nasze alpaki – Kamiś 🦙 i Kropek 🦙. Dla nowych uczniów było to pierwsze spotkanie z alpakami, początkowo z mniejszym bądź większym dystansem, ale zakończone uśmiechem z domieszką euforii i przełamaniem pierwszych lodów 🙂 co widać na załączonych zdjęciach 😉 .

Nasza Szkoła jest pierwszą placówką w Polsce , która do swojej oferty wdrożyła alpakoterapię jako stałą formę wsparcia. Miało to miejsce w 2019 roku…od samego początku są z Nami Alpaki Cudaki🤗

Dlaczego alpakoterapia???

Alpaki to zwierzęta o spokojnej i łagodnej naturze. Nie są agresywne, dlatego wzbudzają tak dużą sympatię, szczególnie wśród dzieci. Są inteligentne i ciekawe otoczenia, a przy okazji łatwo się uczą. Mają bardzo miękkie oraz przyjemne w dotyku futro, które jest hypoalergiczne, co stanowi dodatkowy atut dla alergików.

Terapia polega na współpracy terapeuty i pacjenta z alpakami, które w pozytywny sposób motywują do działania, wpływając na rozwój sfery emocjonalnej i poznawczej oraz poprawę samopoczucia pacjenta. Alpakoterapię stosuje się w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, jako metodę wspomagającą procesy terapeutyczne. Kontakt z alpakami w szczególności pozytywnie wpływa na dzieci. Dba o ich rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny dziecka oraz pewności siebie. Dodatkowo, dziecko opiekując się alpaką, uczy się empatii oraz odpowiedzialności za drugą istotę…..To wystarczające powody, by alpaki były z nami cały szkolny rok 🤗

„Pociąg do matematyki”

„Pociąg do matematyki” 🙂 ➕ 🙂 Zespół nauczycieli klas ZET z drugiego etapu edukacyjnego 🤓zorganizował wczoraj” Dzień aktywności matematycznej” pod hasłem „Pociąg do matematyki „. Przygotowano 10 stacji z zadaniami podzielonymi na dwa poziomy trudności uwzględniające dostosowania. Formuła dnia aktywności spotkała się ze wspaniałym odbiorem uczniów 🤩, którzy bardzo aktywnie podejmowali się wszelkich matematycznych działań wykorzystując przy tym świetną zespołową współpracę 👏. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy oraz nagrody od Pani dyrektor. „Dzień aktywności matematycznej” zostaje wpisany do corocznego kalendarza szkolnych wydarzeń. Dzień aktywności został zorganizowany z okazji „Dnia matematyki”, który przypadał 12 marca.

Dziś zajrzeliśmy do klasy 4 C Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego na zajęcia rozwijające komunikację. Klasa 4 C liczy czworo Uczniów, których wychowawcą jest Pani Ania, w zespole jest także Pani Kasia, która wspomaga pracę nauczyciela. Szymon ❤ , Nataniel ❤, Eliza ❤ i Lenka ❤ pracują adekwatnie do swoich możliwości. Wychowawczyni indywidualizuje pracę Uczniów dostosowując metody, środki i formy do każdego z Nich, podczas każdych zajęć wykorzystuje TIK 💻(Techniki Informacyjno-Komunikacyjne) dzięki czemu zajęcia są dla dzieci bardzo atrakcyjne i aktywizujące 🤓. Na optymalne funkcjonowanie każdego zespołu klasowego poza wychowawcą wpływ ma wielu specjalistów: m.in. logopeda, neurologopeda, terapeuta SI, psycholog, pedagog, fizjoterapeuta, neurorehabilitant, tyflopedagog i surdopedagog. Sukcesy Naszych Uczniów to również efekty ścisłej współpracy szkoły ze wspaniałymi i zaangażowanymi rodzicami 😊.