Nasze zajęcia

Wiosenne porządki

Dziś uczestnicy zespołów rewalidacyjno- wychowawczych zrobili prawdziwe wiosenne porządki ??. Ich działania polisensoryczne nie dość, że przyjemne to jeszcze pożyteczne ? . Teraz wiosna zapewne już przybędzie – jest czysto, pachnąco, wszystko aż lśni ??

Budka lęgowa

Stuk i puk ???, czyli zajęcia grupowe zespołów rewalidacyjno-wychowawczych w budowaniu budki lęgowej dla ptaków ??, a przy okazji świetna sposobność do zespołowej pracy?.

Wspólne zajęcia

Wizyty w kl.8F ZET u Piotrka, Konrada i Gosi nigdy nie są nudne ? Tym razem uczestnicy Zespołu Rewalidacyjno-Wychowawczego wraz z kolegami malowali ogromne akwarium ????. Jak na zajęcia rozwijające kreatywność przystało przy czynnym udziale wszystkich uczniów? powstało piękne dzieło ?. Jak zawsze panowała serdeczna atmosfera i wszyscy świetnie się przy tym zadaniu bawili ? .

Święto Dyni

Dyniowe Święto ? w szkolnej świetlicy ?

Jubileusz 18-tych urodzin Paulinki

Jubileusz 18-tych urodzin ?

Dziś Paulina wraz z kolegami i koleżankami z innych klas świętowała swoje wyjątkowe urodziny ?. Był tort ?, życzenia, tańce ?, ale przede wszystkim wspaniała atmosfera ?, którą stworzyła najbliższa Jubilatce szkolna społeczność .Najważniejsze ,że świętując tak ważne urodziny Nasi uczniowie po tylu latach spędzonych w Naszej Szkole dojrzewają , są szczęśliwi, bo mają wokół siebie przyjaciół i nawiązane w szkole piękne relacje ,które zostają z nimi na zawsze ??. Paulinko z ogromnym wzruszeniem i radością przekazujemy raz jeszcze najlepsze życzenia pomyślności i zdrowia ponad wszystko

13- te urodziny Zuzi

Ogrom serdeczności, uśmiechów i prezentów popłynął dziś do Zuzanny ? , która obchodziła 13-te urodziny. Koleżanki i koledzy z Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych przybyli dziś do klasy Zuzi i wraz z Nią świętowali ?. Zuziu ?, bądź szczęśliwa i radosna…racz Nas wszystkich swoim uśmiechem ? i serdecznością ? .

Urodziny to wspaniała okazja dla uczniów do kształtowania kompetencji społecznych ? dlatego staramy się je w Naszej Szkole kultywować.

15-te urodziny Wiktorii!

W minionym tygodniu uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych wraz z Jubilatką Wiktorią świętowali Jej 15-te urodziny ?. Były upominki , życzenia ? i urodzinowy tort ?.

Wiktoria !! Życzymy Ci zdrowia ? i uśmiechu każdego dnia ??

Uczymy się poprzez aktywne działanie

W minionych tygodniach uczniowie dwóch Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych z klas pierwszych uczyli się o bezpieczeństwie na drodze i w szkole. By łatwiej przyswoić ważne informacje wybrali się na spacer w okolicach szkoły, uczyli się przechodzić przez pasy, poznawali znaki drogowe, porównywali ulicę na obrazku z ulicą w rzeczywistości ?.

Palce lizać

Członkowie koła kulinarnego „Palce lizać” ? działania w nowym roku szkolnym zainaugurowali przygotowaniem zupy pomidorowej ?. Samodzielnie przygotowana smakuje najlepiej ?. Cieszymy się, że rozwijacie swoje zainteresowania, a tym samym i umiejętności w zakresie samoobsługi ? !!!

Nasze Alpaki Cudaki

Po wakacyjnej przerwie zawitały do Nas Nasze alpaki – Kamiś ? i Kropek ?. Dla nowych uczniów było to pierwsze spotkanie z alpakami, początkowo z mniejszym bądź większym dystansem, ale zakończone uśmiechem z domieszką euforii i przełamaniem pierwszych lodów ? co widać na załączonych zdjęciach ? .

Nasza Szkoła jest pierwszą placówką w Polsce , która do swojej oferty wdrożyła alpakoterapię jako stałą formę wsparcia. Miało to miejsce w 2019 roku…od samego początku są z Nami Alpaki Cudaki?

Dlaczego alpakoterapia???

Alpaki to zwierzęta o spokojnej i łagodnej naturze. Nie są agresywne, dlatego wzbudzają tak dużą sympatię, szczególnie wśród dzieci. Są inteligentne i ciekawe otoczenia, a przy okazji łatwo się uczą. Mają bardzo miękkie oraz przyjemne w dotyku futro, które jest hypoalergiczne, co stanowi dodatkowy atut dla alergików.

Terapia polega na współpracy terapeuty i pacjenta z alpakami, które w pozytywny sposób motywują do działania, wpływając na rozwój sfery emocjonalnej i poznawczej oraz poprawę samopoczucia pacjenta. Alpakoterapię stosuje się w rehabilitacji osób niepełnosprawnych, jako metodę wspomagającą procesy terapeutyczne. Kontakt z alpakami w szczególności pozytywnie wpływa na dzieci. Dba o ich rozwój ruchowy, wspomaga budowanie samooceny dziecka oraz pewności siebie. Dodatkowo, dziecko opiekując się alpaką, uczy się empatii oraz odpowiedzialności za drugą istotę…..To wystarczające powody, by alpaki były z nami cały szkolny rok ?

„Pociąg do matematyki”

„Pociąg do matematyki” ? ? ? Zespół nauczycieli klas ZET z drugiego etapu edukacyjnego ?zorganizował wczoraj” Dzień aktywności matematycznej” pod hasłem „Pociąg do matematyki „. Przygotowano 10 stacji z zadaniami podzielonymi na dwa poziomy trudności uwzględniające dostosowania. Formuła dnia aktywności spotkała się ze wspaniałym odbiorem uczniów ?, którzy bardzo aktywnie podejmowali się wszelkich matematycznych działań wykorzystując przy tym świetną zespołową współpracę ?. Wszystkie klasy otrzymały dyplomy oraz nagrody od Pani dyrektor. „Dzień aktywności matematycznej” zostaje wpisany do corocznego kalendarza szkolnych wydarzeń. Dzień aktywności został zorganizowany z okazji „Dnia matematyki”, który przypadał 12 marca.

Dziś zajrzeliśmy do klasy 4 C Zespołu Edukacyjno-Terapeutycznego na zajęcia rozwijające komunikację. Klasa 4 C liczy czworo Uczniów, których wychowawcą jest Pani Ania, w zespole jest także Pani Kasia, która wspomaga pracę nauczyciela. Szymon ? , Nataniel ?, Eliza ? i Lenka ? pracują adekwatnie do swoich możliwości. Wychowawczyni indywidualizuje pracę Uczniów dostosowując metody, środki i formy do każdego z Nich, podczas każdych zajęć wykorzystuje TIK ?(Techniki Informacyjno-Komunikacyjne) dzięki czemu zajęcia są dla dzieci bardzo atrakcyjne i aktywizujące ?. Na optymalne funkcjonowanie każdego zespołu klasowego poza wychowawcą wpływ ma wielu specjalistów: m.in. logopeda, neurologopeda, terapeuta SI, psycholog, pedagog, fizjoterapeuta, neurorehabilitant, tyflopedagog i surdopedagog. Sukcesy Naszych Uczniów to również efekty ścisłej współpracy szkoły ze wspaniałymi i zaangażowanymi rodzicami ?.