Rok szkolny 2019/2020

———————————————————————————-

31 maja – ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU

————————————————————————————

DZIEŃ MATKI!

26.05.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie DMG.jpg

Nagranie jest efektem współpracy pedagogów Szkoły Podstawowej Specjalnej nr 19 w Kaliszu. Wyzwania #hot16challenge2 podjęli się: dyrektor, wicedyrektor, pedagog, psycholog, nauczyciele oraz uczniowie SPS 19 w KaliszuDodaj blokDodaj blokDodaj blok

Jak co roku, i w tym nie mogło zabraknąć zielonego tygodnia. Nasi wyjątkowi uczniowie i uczennice
pod czułym okiem swych rodziców i opiekunów przygotowywali wspaniale się prezentujące i na
pewno smakowite zielone potrawy. Były i kanapki, i sałatki, i surówki, pierogi i galaretki. Nie mogło
zabraknąć zielonych koszulek, a nawet zielone włosy się pojawiły.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie bt2-1024x311.jpg

Link do prezentacji

Zdjęcia opracowane zostały w interaktywnej prezentacji (można klikać na punktory ? interaktywne
elementy ? pojawią się dodatkowe zdjęcia

KSIĄŻKA „ZIELONE WARZYWA” DO POBRANIA

Całkowicie darmowy dostęp do lektur oraz bajek, bez wychodzenia z domu. Można też czytać w telefonie po pobraniu aplikacji.

https://wolnelektury.pl/katalog/audiobooki/
https://www.bajkownia.org/bajki-do-sluchania
http://audio-bajki.pl/

Narodowy akcent w domach Naszych Uczniów!!!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie na2.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie na3.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie na4.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie na1.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie na5.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie na6.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie na7.jpg

UCZYMY SIĘ W DOMU!!!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie UCZYMY_SIE-1024x628.jpg

Dziękujemy wszystkim Uczniom za ogromne zaangażowanie i skrupulatne wykonywanie ćwiczeń zgodnie z otrzymanym wcześniej instruktażem. W sumie dotarło do nas 146 zdjęć na bazie których stworzyliśmy kolaż. Nauczyciele wychowania fizycznego : Pani Marta, Pani Bogusia, Pan Hubert są z Was bardzo dumni!!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie ĆWICZENIA-W-DOMU.jpg

08.04.2020

Pomagamy!!!

Dziś podsumowaliśmy Naszą społeczną akcję. Całej naszej szkolnej społeczności: Nauczycielom, Pracownikom, Radzie Rodziców oraz Naszym Przyjaciołom udało się zebrać

UWAGA ????

4090 zł ????….

Za to zlecimy uszycie fartuchów i maseczek, które przekażemy na potrzeby kaliskiego szpitala ??????.
By wesprzeć działania prospołeczne mieszkańców Kalisza przekazaliśmy także 400 metrów gumy do szycia maseczek

10.03.2020 Muzyczne ekspresje między lekcjami…

09.03.2020 „Dzień Kobiet” w Naszej Szkole

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie DK.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie dk2.jpg

09.03.2020

Od lat zbieraliśmy makulaturę?do szkoły przynosili ją Uczniowie, Rodzice , Nauczyciele. Środki z jej sprzedaży przeznaczaliśmy na zakup nagród dla Uczniów. Niestety przepisy się zmieniły i nikt tej makulatury nie chciał od nas odebrać?można było samodzielnie ją dowieźć do punktu skupu, ale musielibyśmy za fakt jej oddania jeszcze zapłacić. Znaleźliśmy jednak miejsce – PSZOK, ul. Bażancia 1a, gdzie w każdą sobotę w godz. 8:00-16:00 mieszkańcy Kalisza mogą nieodpłatnie oddać śmieci. Pojawił się jednak problem?brak transportu i sobota. Sytuację uratowali Nasi Przyjaciele z DENAR Kalisz – w tym członek stowarzyszenia – Nasz Nauczyciel Pan Hubert Piasecki. Panowie poświęcili sobotę na załadowanie, przewiezienie i rozładowanie 600 kg!!! makulatury , którą magazynowaliśmy w szkole. Dziękujemy za pomoc i za to, że możemy na Was liczyć!!!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie mak1.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie mak2.jpg

Przy tej okazji informujemy, że po 10 latach odwołujemy szkolną akcję „Zbiórki makulatury”. Zbiórka plastikowych nakrętek oczywiście nadal trwa.

06.03.2020 Dzień Logopedy

Dziś przypada „Europejski Dzień Logopedy” – ważnego specjalisty, który jest nierozłączną częścią szkolnictwa specjalnego. Doceniamy pracę Naszych Pań, które rozwijają mowę bierną i czynną Uczniów, pracują nad zniwelowaniem występujących wad mowy i wymowy, wspomaganiem komunikacji werbalnej, ale również nad wprowadzeniem i doskonaleniem wszelkich alternatywnych metod komunikacji.
Logopedki w swojej pracy wykorzystują szereg różnorodnych metod i technik pracy, również z wykorzystaniem specjalistycznego sprzętu, multimedialnych programów logopedycznych i edukacyjnych. W naszej szkole w gabinetach logopedycznych pracują Panie:
– Beata Szalonka ?
– Marta Wolf ?
– Jolanta Sturgólewska ?

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie logop.jpg

W dniu Waszego święta dziękujemy za jakościowy i profesjonalny warsztat pracy, za stałą współpracę z innymi pedagogami (wychowawcą, nauczycielami i specjalistami pracującymi z Naszymi Uczniami), ale także z rodzicem. Spójność działań tych wszystkich osób ma przełożenie na sukcesy najważniejszych – Naszych Uczniów 

06.03.2020 Lekcja Religii

Dostosowanie … to ważne słowo w kształceniu dzieci ze specjalnymi potrzebami. Nasza szkoła jest dostosowania przykładem. Robimy to każdego dnia, dla każdego ucznia, na każdej lekcji …..także na Religii.

Ponieważ Nasz katecheta Pan Marek Jung, jest nie tylko świetnym nauczycielem, ale także utalentowanym muzykiem tak przygotowuje Zespół Edukacyjno-Terapeutyczny :

Bóg kocha mnie takiego jakim jestem
raduje się każdym moim gestem
Alleluja Boża radość mnie rozpiera.

05.03.2020

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie tvn2.jpg

Właśnie otrzymaliśmy informację, że jutro 5 marca (czwartek) w porannym programie Dzień Dobry TVN emitowany będzie reportaż z Naszej Szkoły. W rolach głównych wystąpią Nasi Uczniowie i ukochane Alpaki Cudaki ?.
Dziękujemy bardzo autorce reportażu – dziennikarce TVN Pani Martynie Mikołajczyk za zainteresowanie i wspaniałą telewizyjną przygodę.

03.03.2020

W tym tygodniu Uczniowie Naszej Szkoły biorąc udział w szkolnej akcji „Uczeń bezpieczny w sieci” zastanawiali się, czy internet to nasz przyjaciel, czy wróg? Młodzież po obejrzeniu prezentacji multimedialnej dyskutowała na temat cyberprzemocy, zagrożeń, które czyhają na nas, gdy nieumiejętnie korzystamy z sieci. Podsumowaliśmy spotkanie pracą w grupach podczas której rozwiązywaliśmy testy dotyczące wyżej wymienionych zagadnień. Ogłoszony został także konkurs na najciekawszy plakat lub prezentację multimedialną na temat bezpieczeństwa dzieci w internecie.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie cb.jpg

03.03.2020 Mam chromosom, mam marzenia

Światowy Dzień Zespołu Downa ? święto obchodzone corocznie 21 marca z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa ustanowione w 2005 roku, od 2012 roku pod patronatem Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie CHROMO.gif

Data obchodów nie jest przypadkowa ? dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie i narodzinom ludzi niezwykłych, data wiąże się również z istotą zaburzenia ? trisomią 21 chromosomu.

Pomysłodawcą był Stylianos E. Antonarakis ? genetyk z uniwersytetu w Genewie, a inauguracja WDSD miała miejsce w Singapurze 21 marca 2006 roku zorganizowana przez angielską organizację Down’s Syndrome Association (DSA).

Z tej okazji na całym świecie odbywają się imprezy, których celem jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej zespołu Downa, propagowanie praw i dobra ludzi z tą wadą genetyczną i integracja z nimi.

W grudniu 2011 Zgromadzenie Ogólne ONZ potwierdziło celowość obchodów na arenie międzynarodowej rezolucją A/RES/66/149. Od 2012 roku obchody odbywać się będą po raz pierwszy oficjalnie pod auspicjami Organizacji Narodów Zjednoczonych.

W Polsce pierwszą organizacją, która włączyła się w obchody w 2006 roku było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Specjalnej Troski ?Jeden Świat? w Białymstoku (od 2009 roku: Integrujące Stowarzyszenie Jeden Świat im. prof. Zbigniewa Religi).

Aktualnie w Polsce obchody są organizowane przez wiele stowarzyszeń, m.in. ?Jeden Świat? i Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa ?Bardziej Kochani?.

27.02.2020 IX edycja „Mam talent” w Naszej Szkole

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie mt1-1024x709.jpg

„Miód, malina” – słowami jednej z wyśpiewanych piosenek można określić dzisiejsze występy Naszych Uczniów. Zaprezentowali Oni swoje talenty w tym tańce, występy wokalne czy z instrumentem. Emocje krążyły w powietrzu!! Duma i szczęście nauczycieli i Rodziców, a do tego radość Naszych milusińskich….coś pięknego . Było kolorowo, radośnie i wzruszająco

25.02.2020

Karnawał zbliża się ku końcowi, dlatego w „Kuchcikowie” ruch i gwar. Uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych, pod czujnym okiem swoich wychowawców, smażyli dzisiaj faworki.
Ugniatanie, wałkowanie, formowanie ciasta szło jak po „maśle”, a może raczej jak po „śmietanie”, która była jednym z użytych składników.
Wspaniała zabawa oraz nauka połączona z odkrywaniem nowych struktur, smaków i zapachów.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie k1.jpg

21.02.2020

Jednym z celów kształcenia Uczniów w Zespołach Edukacyjno-Terapeutycznych jest wyposażenie ich w umiejętności niezbędne w dorosłym życiu. W Naszej Szkole dokładamy starań, by przygotowani byli jak najlepiej . W minionym tygodniu klasy 7c ZET i 8b ZET realizowały ośrodek pracy dotyczący urządzeń domowych. W ramach międzyklasowej integracji uczniowie poznali zasady i obsługę m.in. kuchenki elektrycznej, żelazka , pralki i odkurzacza. Wszyscy uczestniczyli w zajęciach praktycznych  i spisali się na medal!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie a1.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie a2.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie a3.jpg

19.02.2020 BIAŁA ŚRODA

Bita śmietanka z bezą, budyń, krakersiki z serkiem, jogurtowe babeczki, bezy i wiele innych smakołyków można było dziś skosztować w ramach „Białej Środy”. Uczniowie każdej klasy Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych przygotowali danie/przekąskę zgodnie z kolorem pory roku, do tego podali przepis. Zamysłem „Kolorowych dni” jest międzyklasowa integracja, wymiana porad dotycząca zdrowego żywienia , ale także stworzenie klasowych przepiśników z przepisami na każdą porę roku!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie BIALASR.jpg

Pomysłodawczynią i koordynatorką akcji jest wychowawczyni kl. VII ZET Pani Katarzyna Janowska 

KONKURS INFORMATYCZNY

Nasza drużyna w składzie: Paulina Jurek klasa Va, Wiktoria Matelska klasa VIa i Mariusz Tomczak klasa 8b stanęła w szranki z drużynami z innych szkół z województwa wielkopolskiego w X Międzyszkolnym Konkursie Informatycznym w Ostrowie Wielkopolskim. Walka była bardzo wyrównana o zajętym miejscu decydowały nieznaczne różnice punktowe. Nasza drużyna zajęła zaszczytne 5 miejsce!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie koinf-1024x619.jpg

14.02.2020 WALENTYNKI!!!

Oj działo się ?fotobudka, tańce, profesjonalny DJ MANIEK, czekoladowa fontanna, poczta walentynkowa, i pomnik ?.wszystko dla Naszych Uczniów. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie wspaniała współpraca Dyrektora, nauczycieli i Rady Rodziców. Naszym szczęściem są także ludzie, którzy trafiają do Naszej Szkoły i pomagają spełniać Nasze marzenia, Dziękujemy Panu Bogusławowi Monczyńskiemu i radnym Miasta Kalisza Barbarze Oliwieckiej i Piotrowi Mrozińskiemu za piękne Serce, do którego od dziś możemy wrzucać nakrętki dla Naszego Ucznia Ksawerego .

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie balW2010-1024x433.jpg
Fot. Andrzej Marek Olejniczak 

W imieniu całej szkolnej społeczności składamy także ogromne podziękowania dla Naczelnika Wydziału Edukacji Miasta Kalisza Pana Mariusza Witczaka za wsparcie we wszystkich działaniach jakie podejmujemy dla Naszych Uczniów

Dziękujemy Dj-owi Mańkowi Mariusz Kurzyński za profesjonalna oprawę muzyczną podczas dzisiejszego balu

10.02.2020

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie alpak1.jpg

Przyjechały do Nas oczekiwane alpaki Kamiś i Kropek wraz z terapeutą Panią Justyną. Alpaki Cudaki wjechały windą i od godzin rannych zaczęły pracę z Naszymi Uczniami. Dzieci były przeszczęśliwe, karmiły zwierzęta, przytulały i czesały. Jesteśmy pionierską placówką w Kaliszu, która dla swoich Uczniów wdrożyła alpakoterapię jako metodę wspierającą. Wiadomość ta dotarła do Krystiana Kinastowskiego – Prezydenta Miasta Kalisza, który dziś wraz z Wiceprezydentem Grzegorzem Kulawinkiem odwiedził Naszą szkołę, by poznać te wyjątkowe zwierzęta i zobaczyć jaki wspaniały wpływ mają na Nasze Dzieci. Mimo smutnej aury to był dla Naszej Szkoły piękny dzień

27.01.2020 „Witaj Wielkopolsko” czyli z wizytą w Telewizji

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie tv3-1024x682.jpg

O szkole, naszych uczniach, nauczycielach, obalaniu mitów dotyczących Szkoły Specjalnej, ale także o alpakoterapii, dogoterapii, hortiterapii , Grupie Wsparcia „Przystań”, kampaniach społecznych i Familiadzie ….nie starczyło czasu, by porozmawiać o wszystkich Naszych aktywnościach. Dzisiejsza wizyta w TVP 3 to 11 minut wywiadu o staraniach, które podejmujemy, by zapewnić Naszym podopiecznym, ale także ich Rodzicom jak najlepszą Szkołę w pełnym tego słowa znaczeniu. Pani Dyrektor wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców Ewelina Mikołajczyk nie zdążyły jeszcze wrócić do Kalisza ,a pojawiły się pierwsze telefony do szkoły. Wspaniałe doświadczenie, ale i ogromna radość z ciepłych słów płynących w kierunku Naszej placówki. Poczuliśmy się wyjątkowo słysząc w Poznaniu, że mamy miano „najlepszej Szkoły w Kaliszu”

14.01.2020 Budki dla pszczół murarek -warsztaty Leroy Merlin Polska

Dziś Nasi najstarsi uczniowie udali się do Leroy Merlin, gdzie pod okiem specjalistów wykonywali budki lęgowe dla pszczół murarek. Nietypowo…ale, w tym roku otwieramy hodowlę tych bardzo potrzebnych pszczół dlatego budki lęgowe znajdą zastosowanie. Pszczoły murarki są bardzo pożyteczne ponieważ nie żądlą, a ich główną powinnością jest zapylanie.
Nasi uczniowie ….spisali się na medal!
Dziękujemy pracownikom Leroy Merlin za profesjonalne zorganizowanie warsztatów i wspaniałą atmosferę stworzoną przez pracowników

12.01.2020 Wspieramy WOŚP i Ksawerego

Dziś był piękny dzień- wszystkie Nasze szkolne serca grały dla Orkiestry Świątecznej Pomocy. Szczególnie jednak chcemy podkreślić udział Naszych wspaniałych nauczycielek-biegaczek w Bieg WOŚP 2020 Kalisz. Panie Anna Bolińska, Marta Ignaszak, Dorota Jarczewska, Marta Szymanowska i Katarzyna Wypych ? wspólnie pokonały dystans prawie 50 km!!! Podczas tej sportowej imprezy odbywała się także zbiórka plastikowych nakrętek dla Naszego ucznia Ksawerego. Inicjatorem tej zbiórki był Pan Bogusław Monczyński, któremu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie wosp-1024x684.jpg
Fot. Krzysztof Wydra

Dziękujemy!

10.01.2020 ???Gala Sportowca Olimpiad Specjalnych ???

Dziś w Koźminie Wielkopolskim z inicjatywy Oddziału Regionalnego Olimpiady Specjalne Wielkopolskie-Konin odbyła się X Jubileuszowa Gala podczas której wyróżniono najbardziej aktywnych sportowców w 2019 roku. Jesteśmy niezmiernie dumni, że wśród laureatów znalazł się Członek Klubu Olimpiad Specjalnych działającego w Naszej Szkole – Nasz uczeń Krystian. Z tego miejsca dziękujemy Naszym nauczycielom – Pani Marcie Szymanowskiej i Panu Hubertowi Piaseckiemu, którzy przygotowują i trenują wszystkich zawodników Naszego Klubu.

9.01.2020 Warsztaty sensoryczne

Dziś uczniowie Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych oraz uczestnicy zespołów rewalidacyjno-wychowawczych wzięli udział w warsztatach sensorycznych, które zorganizowało dla nas Uciechowo. Dzieci tworzyły masy o różnych strukturach i kolorach, wykorzystując je później do malowania?wszystkim towarzyszyła wielka frajda i zabawa. Dziękujemy Pani Natalii za kreatywność, chęci i wspaniale spędzony z nami czas?dzieci do klas wróciły „brudne”, ale baaardzo zadowolone

15.12.2019 Jasełka 2019

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 2764.png

Jaka jest głębsza wymowa Świąt Bożego Narodzenia….?
Mamy nadzieję, że nasz przekaz obudzi pozytywne emocje…
Przedstawiamy Państwu „Jasełkowy teledysk” – efekt pracy całej naszej szkolnej społeczności: Uczniów, Nauczycieli, ale także Przyjaciół Szkoły, bez których pomocy to przedsięwzięcie by się nie powiodło…Dziękujemy!

Scenariusz i muzyka: Marek Jung
Reżyseria: Marek Jung, Katarzyna Machowicz-Kulińska
Spiewają: Katarzyna Machowicz-Kulińska, Szkolny Chór Nauczycielski SPS19, uczniowie naszej Szkoły.
Aktorzy: uczniowie i nauczyciele SPS19

15.12.2019 Motomikołaje 2019

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie motomiko-1024x576.jpg

Dziś do Naszej Szkoły przyjechała MotoMikołajowa Rodzina. Przywieźli dla Nas mnóstwo uśmiechów , serdeczności  i niezliczoną ilość przyjaznych gestów ?. Nasi milusińscy otrzymali także prezenty od Mikołaja – Ojca wszystkich MotoMikołajów. Były także smakowite niespodzianki: pizza od Da GrassoKalisz oraz dla wszystkich ogromny, pyszny tort od Cukierni GUCIO. Dziękujemy wszystkim MotoMikołajom  oraz osobom które przyczyniły się, byśmy tak miło spędzili niedzielę w Szkole.

10.12.2019 Spektakl ” Przyszła pora na Gwiazdora” 

Dziś w Naszej Szkole obejrzeliśmy przedstawienie, które wprowadziło nas w przedświąteczny nastrój. Energetyczny Bzik i Tola włączyli nas do wspólnej zabawy…śpiewaliśmy, tańczyliśmy i wspaniale się bawiliśmy. Oczywiście pojawiła się Postać nieodłącznie związana ze Świętami czyli Mikołaj… ten wręczył prezenty wszystkim uczniom, którzy brali udział w szkolnym konkursie plastycznym. Oczywiście zrobiliśmy sobie klasowe, pamiątkowe zdjęcia z Mikołajem 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie teatr1.jpg

Serdecznie dziękujemy Radzie Osiedle Rypinek, która ufundowała nagrody dla uczniów w konkursie, ale także była „sprawcą” zaproszenia teatrzyku.

08.12.2019 VIII Charytatywna Wigilia na Kaliskim Rynku

Nasz „Domek Rozmaitości” całkowicie opustoszał….. wszystkie ozdoby znalazły swoich nabywców. Dzięki temu Nasz wkład w to piękne społeczne wydarzenie wyniósł szacunkowo ponad 1000 zł, tym samym pobiliśmy zeszłoroczny wynik zbiórki. Do zobaczenia za rok!  

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie VII.jpg

06.12.2019 MIKOŁAJKI

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie mikolaj5.jpg
… odwiedził wszystkich w naszej Szkole!!!

… były świetlicowe rozmowy na ważne tematy … … i była także piosenka dla Mikołaja od kl. 1-3

… no i u nas Mikołaje z Kaliskich Linii Autobusowych czekali przed Szkołą na uczniów już od 7:00 rano częstując słodyczami. Nasze Dzieci są wyjątkowo grzeczne dlatego wejście kolejnego Mikołaja! Już o godzinie 10:00

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie image.png

04.12.2019 Piernikowe rodzinne warsztaty 

Dziś w Naszej Szkole poczuliśmy zapach zbliżających się Świąt. Na korytarzu unosił się zapach pieczonych pierniczków, a to za sprawą uczniów kilku klas Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych ( 5 ZET „c”, 6 ZET „b” i 7-8 ZET „f”. Uczniowie wraz z Rodzicami i nauczycielami bardzo miło spędzili czas…były wspólne rozmowy, wyrabianie ciasta. wykrawanie, pieczenie i dekorowanie pierniczków. Najważniejsza dziś jednak była wspaniała atmosfera….okraszona uśmiechem dzieci i radością Rodziców ze wspólnego spotkania. 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pw1.jpg

04.12.2019

Dziś w MDK w Kaliszu odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pokonkursowej 19 edycji Konkursu Plastycznego „Wolność bez nałogów”. Spośród??233?? prac jury wyłoniło 36 laureatów. Wśród nich znaleźli się nasi uczniowie klasy 5 ZET „B”: Tomek , Wiktor i Kacper. Chłopcy pod kierunkiem wychowawcy Pani Katarzyny Chrzanowskiej wykonali wspólną pracę plastyczną, za którą otrzymali dyplomy i nagrody

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie mdk1.jpg

29.11.2019

Rodzice udzielają wywiadu w radio…dzieci też chcą mieć swój program dlatego dziś wraz z nimi postanowiliśmy, że w piątkowe popołudnia będziemy nagrywać audycje.   Dziś zupełnie spontaniczny debiut !!!

25.11.2019

VIII Szkolny Turniej Warcabowy

25 listopada 2019r. odbył się VIII Szkolny Turniej Warcabowy. Udział w nim poprzedziły eliminacje w klasach, w czasie których wyłoniono po trzech reprezentantów z każdej klasy. Turniej rozegrano w dwóch kategoriach: klas 4-6 szkoły podstawowej i 7-8 szkoły podstawowej. Organizatorem turnieju była p. Lidia Otto. Zawodnicy rozgrywali poszczególne partie w wielkim skupieniu.
Laureaci to:
W kategorii klas młodszych zdeklasowali wszystkich uczniowie klasy szóstej: I miejsce-Wiktoria Matelska , II miejsce- Mateusz Rybka, III miejsce- Dawid Kolenda.

W kategorii klas starszych zwyciężyła Weronika Kasprzyk, II- miejsce zajął Michał Filipiak, a III- Dominik Jurek.

Wszystkim graczom gratulujemy determinacji i umiejętności, życzymy wszystkim dalszych sukcesów.

24.11.2019 – Audycja radiowaAudycja radiowa z udziałem Rodziców z Grupy Wsparcia „Przystań”

Miniony tydzień to emocje związane z udziałem Naszych Uczniów w międzyszkolnych konkursach . W Zespół Szkół Specjalnych w Jarocinie odbył się XIX Wojewódzki Konkurs Ortograficzny „Ortografia (nie) jest moją słabą stroną”. W tym roku udział brało aż 11 szkół  ojewództwa, Naszą reprezentowali: Dawid z kl. 6a oraz Nicola z kl. 7a. Natomiast Wiktor z 6a, Marta z 7a i Martyna z 8a stanowili naszą reprezentację w XIII Międzyszkolnym Konkursie Profilaktycznym „Czy jesteś bezpieczny”, który odbył się w Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim. Poziom obu konkursów był bardzo wysoki o czym przekonali się wszyscy uczestnicy. Po intelektualnych zmaganiach Nasi uczniowie wrócili do Kalisza bardzo zadowoleni i z pięknymi nagrodami.

21.11.2019

21 listopada w Naszej Szkole obchodziliśmy ogólnoświatową akcję „Rzuć palenie razem z nami„. We wszystkich klasach przeprowadzono pogadanki oraz zajęcia profilaktyczne – ich celem było uświadomienie dzieci i młodzieży o szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. W ramach tej akcji uczniowie obejrzeli także film pokazujący skutki palenia tytoniu dla organizmu człowieka…

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pal6.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pal5.jpg

20.11.2019

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie prawa.jpg

Dziś w Naszej Szkole pojawił się wyjątkowy Gość – Pan mecenas Łukasz Grzelak. Wyjątkowy Gość bo i wyjątkowa okazja, bowiem właśnie dziś mija 30 lat od przyjęcia Konwencji Praw Dziecka!! Pan mecenas opowiedział nam o Naszych prawach…choć w tej kwestii uczniowie mieli sporo do powiedzenia, to już troszkę mniej wiedzieli o swoich obowiązkach. Pan mecenas przypomniał również do kogo każde dziecko może zwrócić się o pomoc w sytuacji gdy łamane są jego prawa….zawsze pomoże nauczyciel, wychowawca, pedagog, policja, ale także infolinia Rzecznika Praw Dziecka  0-800 12 12 12. Rozmowa z mecenasem była bardzo dynamiczna ponieważ uczniowie zadawali bardzo dużo pytań. Na koniec dla utrwalenia wszyscy wykonali prace plastyczne w formie warsztatowej…prace wykonywane pod kierunkiem Pani pedagog Marleny Grajek oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego Pani Marty Ignaszak.

20.11.2019

Zajęcia rewalidacyjne łączą w sobie usprawnianie , ale i zabawę…do tego jak widać wyzwalają kreatywność uczniów.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pr1.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pr2.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pr3.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pr4.jpg

18.11.2019

Przystąpiliśmy do międzynarodowego projektu edukacyjnego

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pz.jpg

W naszej szkole projekt edukacyjny „Przyjaciele Zippiego” realizowany jest przez specjalistów z tego zakresu: Panią psycholog Martę Szymańską oraz Panią pedagog Marlenę Grajek. Dziś uczniowie Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych pod kierunkiem pedagoga rozpoczęli realizację tego wartościowego projektu, który promuje zdrowie emocjonalne, kształtuje i rozwija umiejętności psychospołeczne. Pani psycholog realizuje program w klasie 1-3, w klasie 4a i 5 a oraz.w ramach zajęć psychoedukacyjnych. Na pierwszych zajęciach uczniowie zostają zapoznani z bohaterami programu. Poza tym własnoręcznie wykonują patyczaka Zippiego. Rozmawiają także o tym jak czują się w różnych sytuacjach oraz o sposobach radzenia sobie często z trudnymi uczuciami…

14.11.2019

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kuchnia.jpg

Kulinarne poczynania w wykonaniu uczestników indywidualnych i zespołowych zajęć rewalidacyjno-wychowawczych… dziś ciasteczka owsiane  najlepsze do herbaty na jesienne dni. Polecamy zrobić kilka porcji bo szybko znikają.
– 1,5 szklanki płatków owsianych
– 100 g masła
– 2 jajka
– 2 łyżki cukru
– 4 łyżki mąki
– 1 łyżeczka proszku
– 2 łyżki miodu
– bakalie

12.11.2019

Dziś w kl.VII ZET gościliśmy Panią Aldonę Zimną z PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu, która przeprowadziła zajęcia metodą kamishibai. Spotkanie to rozpoczęło współpracę w ramach projektu „Jak wyzwolić kreatywność uczniów pracując metodą kamishibai?”. Już wiemy, że to bardzo aktywizująca metoda bo już po dzisiejszym spotkaniu Nasi Uczniowie podjęli się wyzwania stworzenia własnej bajki. W ramach projektu zajęcia odbywać się będą także w innych zespołach klasowych

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie tk2.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie tk3.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie tk1.jpg

11.11.2019

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 17d561c5c5d6c6b3768f5ad608550230.gif
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie Untitled2.png
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie 76191530_542661726306464_5190659713146028032_n.jpg

05.11.2019

Dziś gościliśmy w Szkoła Podstawowa nr 18 w Kaliszu, która była organizatorem konkursu „Mój przyjaciel pies”…my tez wzięliśmy w nim udział. Były wyróżnienia, nagrody, ale i wspaniała atmosfera

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pp2.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pp3.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pp4.jpg
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pp1.jpg

30.10.2019

Nasza szkoła włączyła się do ogólnopolskiego konkursu ?Szkolne Przygody Gangu Słodziaków?, który ma inspirować dzieci do codziennego czytania. Akcję czytania dzieciom dziś zapoczątkowała uwielbiana przez wszystkich Uczniów Pani pielęgniarka.  Z dumą prezentujemy także przygotowaną wspólnymi siłami konkursową pracę plastyczną „Magiczne Drzewo Słodziaków” ? wykonaną z elementów nadających się do recyklingu.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie gal.jpg

29.10.2019

Musical dydaktyczny „Bogowie i Herosi”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie teatr.jpg

Nasi Uczniowie 28 października mieli okazję wziąć udział w muzycznym widowisku. Przewodniczką musicalu była Afrodyta – piękna bogini miłości, całość dopełnił iście „Grecki Chór”. Nasi uczniowie byli bardzo zadowoleni, tym bardziej, że po spektaklu mogli wejść na scenę, porozmawiać z aktorami, zobaczyć scenografie, rekwizyty oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

28.10.2019

Dziś za sprawą Pani pedagog w Naszej Szkole gościliśmy funkcjonariuszy Policji, którzy przeprowadzili pogadankę z uczniami na temat bezpieczeństwa w kontaktach z osobami obcymi jak również właściwego zachowania w kontaktach z obcymi zwierzętami. Przy tej okazji funkcjonariusze przypomnieli uczniom o zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie p1.jpg

27.10.2019

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie m1.jpg

Audycja radiowa z udziałem Pani Dyrektor Sylwii Baranowskiej

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie spamieta.jpg

Zbliżają się dni, w których w szczególny sposób pamiętamy o zmarłych. Porządkujemy groby i zapalamy znicze. Wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii ? tej ogólnej jak i lokalnej. Pamięć o nich jest wyrazem szacunku dla ich życia i dokonań ? napisał w liście do dyrektorów Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski, zapraszając do udziału w akcji: ?Szkoła Pamięta?.

Nasza szkoła włączyła się do tej akcji. W dniu 25 października klasa 5a i 8a wraz z wychowawcami odwiedziły ma pobliskim cmentarzu opuszczone groby, które posprzątaliśmy oraz udekorowaliśmy kwiatami, zapaliliśmy także znicze. Podczas pobytu na cmentarzu wspominaliśmy pracowników naszej szkoły, tych, którzy już odeszli, wymieniając ich zasługi.

23.10.2019

Dzisiaj nasza szkoła rozbłysła na pomarańczowo – od pomarańczowych strojów dzieci i młodzieży po pomarańczowe pyszności,które znalazły się na stołach. Wcześniej w swoich klasach wszystkie smakołyki przygotowali Nasi Uczniowie głównie z Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych, ale także uczestnicy zajęć rewalidacyjno-wychowawczych. Były galaretki, soki, placki, frytki, dżemy i koreczki …i wszystko w jesiennym kolorze pomarańczowym. I my tam byliśmy i to wszystko smakowaliśmy…

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie pom2.jpg

22.10.2019

W ramach zawiązanej współpracy placówek klasy 7 i 8 Zespołów Edukacyjno-Terapeutycznych odwiedziły dziś PBP Książnica Pedagogiczna im. A. Parczewskiego w Kaliszu. Nasi Uczniowie mogli zobaczyć salę o klimatycznej nazwie „Szkolnej Ławy Czar” w której znajdują się wyjątkowe rzeczy- dawne narzędzia piśmiennicze tj. piórka, książki i zeszyty, fartuszek i wiele innych ciekawych można by powiedzieć eksponatów . Poza tym zwiedziliśmy pracownię Władysława Kościelniaka, która pozwala poczuć klimat artystycznej duszy Mistrza. Z zaciekawieniem słuchaliśmy opowiadań pracowników Książnicy, było to bardzo interesujące spotkanie…z pewnością tam jeszcze wrócimy

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie bib1.jpg

16.10.2019

Podsumowanie „Kasztanobrania”

Poza Naszymi Uczniami kasztany zbierali dla nas także uczniowie Szkoła Podstawowa nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu i Szkoły Podstawowej w Skarszewie. Wspólnymi siłami udało się zebrać 850 kg !! Odbiorcą kasztanów jest zaprzyjaźniona firma farmaceutyczna, a za środki uzyskane ze sprzedaży zakupimy nagrody dla uczniów oraz zorganizujemy „Świąteczne warsztaty hortiterapeutyczne”.
Dziękujemy wszystkim zaangażowanym!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kaszt.jpg

70 – lecie Naszej Szkoły – 14.10.2019

Dzień Edukacji Narodowej

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie slubowanie.jpg

„Pasowaniem na ucznia” rozpoczęliśmy dziś uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Po pasowaniu uczniowie klas VI,VII i VIII przedstawili program artystyczny: były piękne życzenia, taniec z parasolami i wyjątkowy muzyczny popis. Pani Dyrektor złożyła życzenia uczniom, ich Rodzicom oraz nauczycielom. Akademię zakończyli uczniowie wręczając kwiaty.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie dn.jpg

70 – lecie Naszej Szkoły – 12.10.2019

„Łamiemy Bariery”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie b1.jpg

To właśnie dla nas ponad 300 osób pojawiło się dziś w Parku Miejskim, by pobiec w Biegu Charytatywnym dedykowanym Naszej Szkole. Rozgrzewką do biegu właściwego był bieg w szpilkach i krawacie?..to było piękne widowisko. Nasi nauczyciele są zawsze w formie, więc nic dziwnego , że 2 miejsca na podium powędrowały do naszych nauczycielek !! Pani Beata była pierwsza, drugie miejsce zajęła Pani Martyna, która odbywa praktykę w Naszej Szkole, na trzecim miejscu uplasowała się Nasza Pani Magda. Bieg właściwy przebiegał we wspaniałej atmosferze?udział w imprezie wzięły dzieci, dorośli, osoby starsze, na trasie natrafiliśmy nawet na biegnącego psa.
Dziękujemy wszystkim za udział i wsparcie naszej inicjatywy: Na ręce Krystian Kinastowski – Prezydent Kalisza składamy podziękowanie za wieloaspektowe wsparcie i zorganizowanie posiłku regeneracyjnego dla biegaczy.
Szczególne podziękowania kierujemy do Tomasz Jeżyk i Fundacja Bread of life Kaliszz za zorganizowanie zbiórki, jesteśmy bardzo wdzięczni, że nam pomagacie we wszystkich potrzebach jakie zgłaszamy
Dziękujemy także Naszym Przyjaciołom : Cafe Calisia za pyszne ciasta dla biegaczy, Szkoła Podstawowa nr 8 w Kaliszu za sztab wolontariuszy , który swoją pracą usprawnił przebieg imprezy. Dziękujemy uczniom z Szkoła Podstawowa Nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu za uczestnictwo w biegu :-). Ukłony dla DENAR Kalisz, Bistro Pasja, Kalplast, Aroma Car, Andrzeja Jabłońskiego, Dominika, Sebastiana, Arkadiusz Mazan i wiecznie kolorowego BOLO.
Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałą atmosferę.

70 – lecie Naszej Szkoły – 11.10.2019

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie tort70.jpg

Dla nas i dla naszych gości to był dzień pełen wspomnień, wzruszeń i pięknych wielopokoleniowych spotkań. Cieszymy się, że tak ciepło zostaliśmy odebrani….szczególnie to dla nas ważne bowiem chcemy pokazać, że w Naszej Szkole dzieci są uśmiechnięte i szczęśliwe  a to ułatwia im przyswajanie wielu umiejętności, które to dziś udało się wszechstronnie pokazać. 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie d1.jpg


Dziękujemy Naszym Gościom-Przyjaciołom Szkoły, że zechcieli spędzić z nami ten ważny dla nas dzień  oraz za płynące wyrazy uznania dla całej społeczności Naszej Szkoły.

70 – lecie Naszej Szkoły – 10.10.2019

I Wojewódzki Festiwal Piosenki okazał się wspaniałym muzycznym wydarzeniem. Gościliśmy wiele muzycznych gwiazd, które mimo wielu ograniczeń pokazały, że potrafią śpiewać, pokonywać swoje słabości, a przy tym poruszyć naszą wrażliwość. 

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie puchar.jpg


Dziękujemy wszystkim uczestnikom i ich opiekunom, gratulujemy laureatom. Dziękujemy także jury oraz Szkoła Muzyczna Talent StudioPiano Song Studio Wokalno – Artystyczne , Technikum Budowy Fortepianów im. Gustawa Arnolda Fibigera w Kaliszu / ZSP2oraz Naszemu wspaniałemu Chórowi Nauczycielskiemu – wszyscy umilali czas publiczności podczas przerwy. Już dziś wiemy, że Festiwal włączamy do kalendarza naszych imprez. Liczymy, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie i pojawią się kolejne muzyczne talenty. Shortcode

07.10.2019

W ramach obchodów 7??0??-lecia Naszej Szkoły odbędzie się wiele ciekawych wydarzeń. Rozpoczynamy w Ratuszu wystawą prac plastycznych Naszych pracowitych i zdolnych Uczniów.
Wystawa dostępna do 14 października.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie wyst.jpg

04.10.2019

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie hipo.jpg

Naszym stałym gościem jest Pani Jola, która zawsze odwiedza nas w towarzystwie kochanych  psich terapeutów. Dziś była Velvetka…a nasze dzieci jak zawsze szczęśliwe i uśmiechnięte. 

____________________________________________

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie lawenda.png

Dziś do Naszej Szkoły zawitała Pani Małgosia – z Lawendowy Ląd – właścicielka plantacji lawendy. Panią Małgosię -zawodowo również pedagoga specjalnego, zainteresowały nasze działania w ramach hortiterapii, dlatego też postanowiła przekazać nam te piękne krzewy. Deklarujemy, że będziemy o nie dbać i pielęgnować. Dziękujemy za ten piękny gest, mamy nadzieję, że doczekamy się tak pięknych okazów lawendy jak na plantacji „Lawendowy Ląd”.  

30.09.2019

Dzisiejszy „Dzień Chłopaka” świętowaliśmy na różne sposoby? kameralnie w klasach, albo klasowym wyjściem do kina. Tak się złożyło, że uczestnicy Kółka Kulinarnego „Palce lizać” najlepiej świętują jedząc? więc przy tej specjalnej okazji postanowili przygotować to co lubią najbardziej?czyli gofry. Jak widać było pysznie i zabawnie

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie dnch.png

09.09.2019

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie foto-1024x431.jpg

Było nam dziś niezmiernie miło, bo w Naszej Szkole pojawiły się gwiazdy piłki ręcznej czyli zawodnicy Energa MKS Kalisz Handball. Nasi uczniowie nie kryli radości ze wspólnej rozgrzewki i treningu ze sportowcami. Były upominki dla uczniów, ale i długa kolejka po autografy. I co ciekawe nie tylko męska część naszej szkoły była pod wrażeniem. Dziękujemy Wam za pełne emocji spotkanie! Do zobaczenia na meczu! Jak zawsze będziemy kibicować.Shortcode

09.09.2019

Dziękujemy Naszym nauczycielkom: Dorocie Jarczewskiej, Marta Ignaszak, Marcie Szymanowskiej oraz Panu Sebastianowi i Dominikowi za to, że we wczorajszym 5. Biegu Charytatywnym PKO BP w Poznaniu tak wspaniale reprezentowali Kalisz i naszą placówkę :-). Było nam niezmiernie miło tam być i Wam kibicować?. Dziękujemy nauczycielom, Radzie Rodziców, pracownikom i Uczniom dzięki których zaangażowaniu stworzyliśmy najlepszą Strefę Kibica w Poznaniu i wygraliśmy dla naszej placówki 10.000 zł.
To był kolejny wspaniały dzień dla Naszej Szkoły!!!!!!!!!!!!

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie strefa.jpg

09.09.2019

Miło nam poinformować, że przedstawicielki „Grupy Wsparcia Przystań” działającej przy Naszej Szkole w przyszłym tygodniu jadą na nagranie do programu „Familiada” z prowadzącym Karolem Starsburgerem w roli głównej. Głową Rodziny będzie Przewodnicząca Rady Rodziców Naszej Szkoły Pani Ewelina Mikołajczyk, a członkami reprezentacji Mamy z „Przystani”. Reprezentacja jedzie do Warszawy z założycielką Grupy Wsparcia – Panią Dyrektor – tym razem w roli managera.  O emisji programu na antenie TV poinformujemy później.
Tymczasem trzymajcie kciuki !

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie familiada.jpg

06.09.2019

To, że w Naszej Szkole są wspaniali uczniowie wiedzą wszyscy 

Pozwolimy sobie przytaczać także sylwetki nauczycieli pracujących w Naszej Szkole – najlepszych dla Naszych dzieci, wrażliwych i nieprzypadkowych…..
Pan Marek Jung – katecheta, oligofrenopedagog to także kompozytor i autor tekstów. Jego skromność i głęboka wrażliwość wyróżnia Go najbardziej. Pan Marek wraz z Panią Dorotą Bilińska (wokal) wydał płytę pt. „W Twych promieniach”. Jesteśmy dumni…. „Który Jesteś” słowa i muzyka Marek Jung, śpiewa Dorota Bilińska

Płyta „W Twych promieniach”

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie wtp.jpeg

06.09.2019

Uczniowie, Rodzice i Nauczyciele – to podmioty, które tworzą Szkołę. Bez współpracy tych ogniw wielu przedsięwzięć nie udałoby się zrealizować . Dziś nadszedł moment, by pokazać efekt tej współpracy?„Bibliotekę Marzeń”. Na remont środki w kwocie 10.0000 zł zdobyła Pani Dyrektor, a wszelkie prace wykonał tata Małgosi – Pan Andrzej i Jej brat- Michał. To właśnie Oni zdemontowali stare meble,pomalowali pomieszczenie, złożyli nowe meble?poświęcili miesiąc wakacji, by we wrześniu uczniowie mogli korzystać w pełni z biblioteki?a ta przypomnijmy została zaprojektowana dla Naszych milusińskich pod katem ich potrzeb. Jest kącik czytelniczy, gdzie dzieci mogą odpocząć, poczytać, ale także spędzić miło przerwę. Tutaj także realizowane będą zajęcia z biblioterapii.
Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli cegiełkę, by udało się zrealizować projekt :

  • Pani Agata Morawska, która zaprojektowała bibliotekę
  • Natalii, Maćkowi, Mateuszowi i Nicolasowi?wolontariuszom, którzy wynieśli stare meble i tony książek,
  • Paniom Kasi J. i Kasi W. za spisanie wielotysięcznego księgozbioru
  • Fundacji PKO Banku Polskiego za wsparcie finansowe
  • Wydawnictwo MARTEL za przekazanie książek do biblioteki
  • OSP Lis Kalisz za wsparcie w czynnościach remontowych
Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie bibl1.jpg

Dziś w obecności Wiceprezydentów Miasta Kalisza Pana Grzegorza Kulawinka i Mateusza Podsadnego, Naczelnika Wydziału Edukacji Mariusza Witczaka, przedstawiciela Kuratorium Oświaty, Dyrektora I Oddziału Banku PKO BP, Wydawnictwa Martel oraz przedstawicieli Rady Rodziców mogliśmy oficjalnie pokazać efekty wakacyjnych prac – bibliotekę, ale także 2 piętra szkoły?.
W pięknym, bezpiecznym otoczeniu, pod okiem kompetentnej kadry Nasze dzieci są szczęśliwe, a to dla Nas dobro najwyższe i najważniejsze!!!