e-sport

Nasze miasto będzie gospodarze mistrzostw w e-sporcie ?Play and fly Arena Kalisz 2019?. Turniej odbędzie się w dniach 23-24 listopada.

Zawody podzielone zostaną na trzy główne części, których uczestnicy będą rywalizować w grze Counter-Strike: Global Offensive. W Mistrzostwach Polski Szkół w E-Sporcie zmierzą się drużyny z ośmiu szkół z całego kraju. Turniej Super Girls E-Sport to natomiast rywalizacja czterech drużyn żeńskich. Zawody dopełnia Hiro Quersus Puchar Miast w E-Sporcie.

Ale to tylko część atrakcji w Arenie rozegrane zostaną również drużynowe mistrzostwa Kalisza w grze League of Legends oraz turniej w Fifę 2019. Nie zabraknie symulatorów Gran Turismo Sport Tag Hauer i strefy Free2Play z takimi grai jak Counter-Strike: Global Offensive,  League of Legends czy Quake Champions.

Zawodom towarzyszyć będzie stoisko Wielkopolskiego Klastra Lotniczego z wieloma wystawami i pokazami. Wśród jego atrakcji m.in. Muzeum Apple, warsztaty z robotyki i programowania, symulator lotu, turniej Minecraft i wiele innych.

Szczegółowe informacje i zapisy na turniej ?Play and fly Arena Kalisz 2019? dostępne są na stronie internetowej https://sgesport.pl/