Psycholog 4a

Witajcie kochani. Dziś przesyłam Wam ostatnią lekcję w tym roku szkolnym. Dotyczy ona bezpieczeństwa w wakacje.

BEZPIECZNE WAKACJE

Mam nadzieję, że we wrześniu  spotkamy się w szkole. Życzę Wam cudownych wakacji, pełnych słońca i uśmiechu. Pozdrawiam.

Pani Psycholog – Marta Szymańska

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Pewnie w waszych głowach już tylko odbiór świadectwa, słońce, woda, las, góry, morze. Koniec nauki, teraz jest czas na odpoczynek, spotkania z przyjaciółmi, własne zainteresowania. Podsumujmy miniony rok szkolny wypełniając kartę pracy oraz pobawmy się w wakacyjne wyzwania. 

ZADANIA

Pozdrawiam. 

Pani Psycholog – Marta Szymańska

Dzień dobry. 

Często pytacie mnie, co zrobić, żeby kontrolować swoją złość lub poradzić sobie ze smutkiem. Dziś przesyłam ćwiczenia, które pomogą Wam korzystać ze sposobów na panowanie nad nieprzyjemnymi emocjami, głównie nad złością.

POBIERZ ĆWICZENIA

Jeśli macie możliwość wydrukujcie je i powieście gdzieś w widocznym miejscu lub w waszym miejscu wyciszenia. Jeśli nie macie możliwości wydrukowania zapiszcie je na kartce dużymi literami. Możecie też zrobić ściągę, którą będziecie mieć zawsze przy sobie. Korzystajcie ze sposobów na wyciszenie, abyście pozostali spokojni:) Ćwiczcie różne sposoby, nawet, gdy jesteście spokojni lub gdy wasza złość jest niewielka. 

Pozdrawiam. Pani Psycholog – Marta Szymańska

Dzień dobry.

W poniedziałek był Dzień Dziecka, a więc tylko krótkie zadanie dla Was dotyczące Praw Dziecka. Proszę obejrzeć film, przejrzeć plakaty na temat praw dziecka oraz wykonać jedno bardzo krótkie zadanie.

Wszystkiego szczęśliwego z okazji Dnia Dziecka!

Pozdrawiam Was.Wykonane zadanie prześlijcie na mojego Messengera lub na psycholog@sps19.kalisz.plPani Psycholog – Marta Szymańska

Dzień dobry. Ten tydzień przeznaczamy na działania dla naszych mam, ponieważ 26 maja obchodzimy Dzień Matki. W załączniku zadanie dla ciebie. Czekam na zdjęcia wykonanego zadania na psycholog@sps19.kalisz.pl lub na moim Messenger na priv.Pozdrawiam. Pani Psycholog – Marta Szymańska

ZAŁĄCZNIK

21.05.

Zapraszam Was do wykonania zadania „Jakie to uczucia?”.

Wierzę, że dobrze sobie z nim poradzicie. Zrobione zadanie poproszę wysłać na mój adres email pscyholog@sps19.kalisz.pl lub na priv na Messenger.

Pozdrawiam. Pani Psycholog Marta Szymańska

14.05. Dzień dobry. 

Dziś kolejne zadanie od Zippiego. Spróbujcie poszukać dobrego rozwiązania do sytuacji. Wszystko na karcie pracy. Rozwiązania zapiszcie lub narysujcie i prześlijcie na mój adres mailowy psycholog@sps19.kalisz.pl lub poprzez Messenger.

Serdecznie pozdrawiam. Pani Psycholog.

W tym tygodniu, 5 maja obchodzimy Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. W związku z tym zapraszam do obejrzenia filmu:

Po obejrzeniu filmu proszę o wypełnienie karty pracy. 
Kartę pracy można wydrukować i wypełnić lub przepisać.Proszę przesłać wypełnioną kartę pracy Messengerem lub mailem na adres psycholog@sps19.kalisz.pl
Pozdrawiam. Marta Szymańska – psycholog

30 kwietnia Dzień dobry.

Dzień dobry.

Zapraszam dziś do wysłuchania kolejnej piosenki dotyczącej emocji.

Słuchając piosenki wykonajcie rysunek, a na nim to, co kojarzy Wam się z tą piosenką, z jej słowami, emocjami, które w was wywołuje. Na zdjęcia rysunków czekam niecierpliwie. Prześlijcie je na mojego Messengera lub na adres mailowy: psycholog@sps19.kalisz.pl Dodatkowo zagrajcie w grę. Ludzik musi dojść do smutnych minek na planszy. https://wordwall.net/play/1857/130/405

Pozdrawiam. Marta Szymańska – psycholog

21 kwietnia Dzień dobry.

Przesyłam dziś dwa zadania.

1. Proszę o wypełnienie karty pracy.

2. Proszę o wysłuchanie piosenki, która jest w załączniku i na podstawie tekstu tej piosenki wykonanie rysunku.Proszę o przesłanie wykonanych prac Messengerem lub na mój adres mailowy:psycholog@sps19.kalisz.pl

Dobrego dnia.Marta Szymańska – psycholog

16.04 Dzień Dobry.

Zapraszam Was dziś do obejrzenia filmu.Zobaczcie go kilka razy, a potem wypełnijcie kartę pracy.

FILM

KARTA PRACY

Kartę możecie przysłać z pomocą rodziców Messengerem lub na mój adres mailowy:psycholog@sps19.kalisz.pl

Pozdrawiam.
Marta Szymańska

08.04.

1. Proszę o wypełnienie karty pracy o Wielkanocy i odeslanie na e-mail: psycholog@sps.kalisz.pl lub messengerem

KARTA PRACY NR 1

2. Proszę o wykonanie zabawy „Wyturlaj zająca” i „Wyturlaj pisankę” i odesłanie wykonanych rysunków na maila  psycholog@sps.kalisz.pl lub messengerem. Fajnie byłoby, gdybyście turlali z kimś, a nie sami. Film instruktażowy w załączniku. Dobrej zabawy. 

WYTURLAJ ZAJĄCA

WYTURAJ PISANKĘ

FILM INSTRUKTAŻOWY

06.04. Dzień dobry. Przesyłam wam dziś grę do wydrukowania.Pograjcie z bliskimi w domu. 

GRA DO POBRANIA

Zróbcie zdjęcia i wyślijcie je na mój adres email:psycholog@sps19.kalisz.pl

Pozdrawiam.Marta Szymańska

Gra Dobble wykorzystująca Waszą wiedzę o emocjach. Zapraszam do wydrukowania, wycięcia potrzebnych do gry materiałów. Zagrajcie z rodziną, domownikami i z wszystkimi, których macie blisko siebie.Zróbcie zdjęcia, krótkie filmiki i z pomocą opiekunów lub rodziców wyślijcie na mojego maila:psycholog@sps19.kalisz.pl

GRA DO POBRANIA

Pozdrawiam.Pani Psycholog – Marta Szymańska